Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 20год 22 травня 2019 року

У другій половині дня 22 травня 2019 відновились підвищення рівнів на +0.2 – +0.5 м з формуванням у верхів’ях річок західної та центральної частини області  другої хвилі паводку з досягненням та перевищенням ІІ ступеню захисту вихід води на заплаву.

На Верхній Тисі в зв’язку зі стійким зниженням інтенсивності опадів до їх повного припинення відбувається повільне зниження рівнів води на ділянці Рахів – Хуст.

 

За оперативною інформацією МУВГ:

В с.Вільхівка Іршавського району встановлено та працює на відкачуванні внутрішнього поверхневого стоку пересувна насосна станція Берегівського МУВГ перекачено 1512м3 місцевого стоку. Також для попередження переливу води через автодорогу Мукачево – Рогатин в районі с. Сільце підготовлено до укладки близько 250 мішків, працює 9 чол. Берегівського МУВГ  та аварійна бригада населеного пункту Вільхівка в кількості 15-ти чоловік.

Перекачка води через лівобережну дамбу р.Боржава в с.Вільхівка Іршавського р-ну

Заходи по попередженню фільтрації (вкладання мішків з піском) на дамбі р.Боржава в с.Вільхівка Іршавського р-ну

Автодорожній міст через р. Іршавка в с.Сільце Іршавського району

р. Іршавка с.Сільце  Іршавського району

р.Боржава біля с.Гребля Іршавського району

В с. В.Комяти (присілок Завадка) Виноградівського району на відкачуванні внутрішнього поверхневого стоку з 1600 розпочала роботу пересувна насосна станція Виноградівського МУВГ, перекачано перші 3000 м3 води. На Сальвінській ділянці на аварійних роботах задіяно 10 чоловік відомчої аварійної бригади. Інженерно-технічного складу в роботі задіяно 8 чоловік та  техніки у кількості 6 одиниць.

В с.Дюла Виноградівського району спостерігався перелив лівобережної дамби р.Ботар, підтоплено 240 га пасовищ. Переливні паводкові води через мережу відкритих каналів відводяться у той же канал нижче по течії, що не дає змоги паводковим водам досягти населеного пункту.

Для пониження рівня води влаштовано прокоп біля шлюза-регулятора яким відводиться біля 1 м3/с поверхневого стоку. Сумарні витрати по каналу Старий Ботар (з урахуванням пропуску води через шлюз) складають 8 м3/c. Ситуація стабілізувалась.

На Батарській дільниці на аварійних роботах задіяно 12 чоловік відомчої аварійної бригади.

 

Під час спаду рівнів в річках зони діяльності спеціалісти Тячівського МУВГ провели перші термінові обстеження проблемних ділянок для визначення виду та обсягів необхідних першочергових аварійних робіт:

– в с.Криве Тячівського району зафіксовано розмив підошви мокрого укосу лівобережної дамби р. Тересва, довжиною біля 200 метрів, в районі ПК 7+50 – 9+50;

– в смт.Тересва  розмито дві ділянки природньої берми, в зв’язку з чим виникає загроза підмиву підошви лівобережної дамби р.Тересва в районі ПК10+20-10+50 та ПК11+10-11+50.

Продовжують роботу по перекачці внутрішнього стоку дві насосні станції (№3 та №4) Латорицької осушної системи та одну насосну станцію №26 Берегівської осушної системи.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку. Виконується гравітаційний скид по каналах осушних мереж поверхневого стоку з меліоративних систем у р.Тису та р.Латорицю.

 

По мірі надходження інформації, водогосподарська ситуація на території області буде уточнюватися.

602 переглядів