На Тячівщині відновлюють знищені паводком дамби

Два десятки мільйонів – на захист берегів. На Закарпатті планують відновити дамби на ділянках річок, де минулорічна повінь зруйнувала береги. На це з Кабміну виділили 20 млн. 800 тис. грн.

17 грудня. 2017 – тий рік. Після сильних злив село Вонігово Тячівського району опинилось повністю у воді. Затоплені двори, підвали, у будинках води – по коліна. Рятувальники працюють і вдень і вночі. Надвірні споруди, де місцеві тримали худобу, вода накрила так, що тварин не можна було врятувати. Кілька десятків будинків, опинилися у воді. Підвали, а з ними й продукти, які там зберігали селяни, плавали.

Велика вода тоді прийшла і в інші села Закарпаття. Затопило підвали, двори та будинки. Після масштабного паводку місцеві оговтуються не один місяць. Хоч протягом року сильних злив вже не було, та загроза підтоплень не зникла. Адже береги залишились підмиті, а дамби зруйновані. В селищі Буштино досі під загрозою обвалу частина берега біля залізничного мосту. Тут велика вода вже забрала 10 метрів берега на ділянці кількасотметрів.

Щоб відновити берегоукріплення потрібні були немалі кошти, каже голова селища Іван Паш. Тож і почали звертатись в різні інстанції. Нарешті кошти на відновлення берегоукріплення виділили. Мова іде про понад 4. 5 млн. грн.

За словами начальника Тячівського міжрайонного управління водного господарства Сергія Стойки, відновлювати будуть і інші об’єкти. Кошти на ці роботи вже спрямували з кабінету міністрів.

Завершити відновлення цих об’єктів планують до кінця грудня. Тим часом, на території управління залишається ще багато небезпечних ділянок на річках. Та через те, що програма протипаводкового захисту басейну річки Тиса не фінансується державою вже майже 10 років, виконати захисні роботи немає можливості. Однак все ж тут сподіваються, що фінансувати роботи будуть хоча б частково.

Тепла та досить суха осінь зараз місцевим на руку. Ніяких підмивів та підтоплень. Наступного ж року, сподіваютьсь закарпатці, у державний бюджет закладуть кошти на захист берегів.

 

Джерело інформації: Телеканал М-студіо

Поділитись: