Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 08год. 22 грудня 2017 року

По області спостерігалась хмарна погода. Пройшов незначний сніг до 5 мм. Температура повітря -2-5° морозу, в горах місцями до -11° морозу.

На річках області продовжуються зниження рівнів води. В нижніх течіях Латориці, Боржави за добу зниження рівнів води складало від -17 до -30 см. На р.Тиса в р-ні м.Чоп до -186см. На р.Латориця в р-ні м.Чоп утримується високий шар води на заплаві в межах міждамбового простору.

Вдень синоптична ситуація дещо зміниться – передбачається хмарна погода, часом сніг. В горах місцями сильний.

Переливи паводкових вод через основні автодороги області припинились 21.12.17р.

Відновлено водопостачання смт.Перечин та Мукачево.

Працівники водогосподарських організації Закарпатської області продовжують працювати в посиленому режимі щодо пропуску грудневого паводку.

Продовжують роботу по перекачуванню паводкового стоку 22 стаціонарні насосні станції Латорицької та Берегівської осушних систем та відкачування місцевого стоку пересувною насосною станцією в с. Квасово Берегівського району.

Перекачування паводкових вод р.Латориця насосною станцією №5
Латорицької осушної системи в с.М.Геївці Ужгородського р-ну

Всього у період грудневого паводку працювало 22 стаціонарні та 3 пересувні насосні станції, які перекачали понад 27 млн. м3 паводкового та місцевого стоку, з початку року 67,5 млн. м3  паводкового стоку.

Водозахисні дамби р.Латориця в районі м.Чоп  перезволожені та перебувають під значним навантаженням історично високих рівнів паводку. Спеціалістами  Ужгородського МУВГ встановлено спостереження на предмет фільтрації та зсувів.

Також спеціалістами Мукачівського МУВГ проводиться спостереження за греблями водосховищ осушної системи Чорний Мочар, що також перебувають під значним навантаженням заакумульованих в них біля 20 млн.м3  паводкових вод.

Поступово після спаду рівнів, міжрайонними управліннями водного господарства розпочато обстеження технічного стану гідротехнічних споруд після потужного на них навантаження під час трьох хвиль останніх паводків першої половини грудня 2017, складаються дефектні акти.

По мірі надходження інформації, ситуація на території області буде уточнюватися.

Поділитись: