Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 08год. 21 грудня 2017 року

По області спостерігалась хмарна погода, пройшов незначний сніг до 5 мм. Температура повітря -2-7° морозу, в горах місцями до -10° морозу.

На річках області продовжуються зниження рівнів води. В нижніх течіях Латориці , Боржави та Тиси  за добу зниження рівнів води від -22 до 6-2 см. На р.Латориця.-м.Чоп утримується високий шар води на заплаві в межах міждамбового простору.

Вдень синоптична ситуація без змін – передбачається хмарна погода, часом сніг.

Переливи паводкових вод через основні автодороги області припинилися.

Відновлено водопостачання у тій частині Мукачева, яка була відключена через підтоплення водозабору в смт.Чинадієво.

Працівники водогосподарських організації Закарпатської області продовжують працювати в посиленому режимі щодо пропуску грудневого паводку.

Продовжують роботу по перекачуванню паводкового стоку 22 стаціонарні насосні станції Латорицької та Берегівської осушних систем та відкачування місцевого стоку пересувною насосною станцією в с. Квасово Берегівського району.

Відкачування місцевого стоку пересувною насосною станцією в с. Квасово Берегівського району

Всього у період грудневого паводку працювало 22 стаціонарні та 3 пересувні насосні станції, які перекачали понад 24 млн. м3 паводкового та місцевого стоку, з початку року 64,5 млн. м3  паводкового стоку.

За водозахисними дамбами р.Латориця в районі м.Чоп, що перезволожені та перебувають під значним навантаженням історично високих рівнів паводку, спеціалістами  Ужгородського МУВГ встановлено спостереження на предмет фільтрації та зсувів.

Також спеціалістами Мукачівського МУВГ проводиться спостереження за греблями водосховищ осушної системи Чорний Мочар, що також перебувають під значним навантаженням заакумульованих в них біля 20 млн.м3  паводкових вод

Поступово після спаду рівнів міжрайонними управліннями водного господарства розпочато обстеження технічного стану гідротехнічних споруд після потужного на них навантаження під час трьох хвиль останніх паводків першої половини грудня 2017, складаються дефектні акти.

По мірі надходження інформації, ситуація на території області буде уточнюватися.

Поділитись: