Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 08 год. 20 грудня 2017 року

По області встановилась прохолодна, без опадів, погода, нічні температури знижувались до -2-7°С морозу, на високогір”ї – 8-13°С морозу.
На річках області відбуваються зниження рівнів води (на Тисі в смт.Вилок за добу відбулось зниження на – 115 см) В нижніх течіях Латориці та Боржави іде поступове зниження рівнів води 15-25 см, утримується високий шар води на заплаві.
Протягом доби по області передбачається хмарна з проясненнями, без істотних опадів, погода. На річках будуть відбуватись зниження рівнів води.
На р.Тиса – м.Чоп протягом ночі 20 грудня відбувався максимальний рівень на р.Тиса в м.Чоп з максимальною відміткою 1160 см по рейці поста що перевищує ІІ ступінь захисту – вода на заплаві в межах міждамбового простору.
Переливів паводкових вод через основні автодороги області припинився, проїзд автотранспорту вільний, окрім ділянок заплавних частин місцевих доріг Тисянка-М.Геєвці Ужгородського району та Квасово-Добросілля Берегівського району.
Ввечері 19.12.2017р. водопостачання відновлено у тій частині Мукачева, яка була відключена через пошкодження водозабору. Однак, ремонтні та очистні роботи у місті продовжуються.
Працівники водогосподарських організації Закарпатської області продовжують працювати в посиленому режимі щодо пропуску грудневого паводку.
Продовжують роботу по перекачуванню паводкового стоку 22 стаціонарні насосні станції Латорицької та Берегівської осушних систем та відкачування місцевого стоку пересувною насосною станцією в с. Квасово Берегівського району. Всього у період грудневого паводку працювало 22 стаціонарні та 3 пересувні насосні станції які перекачали понад 24 млн. м3 паводкового та місцевого стоку, з початку року 61 млн. м3 паводкового стоку.

З водозахисними дамбами р.Латориця в районі м.Чоп що перезволожені та перебувають під значним навантаженням історично високих рівнів паводку спеціалістами Ужгородського МУВГ встановлено спостереження на предмет фільтрації та зсувів.
Також спеціалістами Мукачівського МУВГ встановлено спостереження за греблями водосховищ осушної системи Чорний Мочар, що також перебувають під значним навантаженням заакумульованих в них біля 20 млн.м3 паводкових вод
Поступово після спаду рівнів міжрайонними управліннями водного господарства розпочато обстеження технічного стану гідротехнічних споруд після потужного на них навантаження під час трьох хвиль останніх паводків першої половини грудня 2017, складаються дефектні акти.

По мірі надходження інформації, ситуація на території області буде уточнюватися

573 переглядів