Засідання Робочої групи по р. Тиса МКЗД в Ужгороді

У вівторок, 12 квітня, в конференц-залі Закарпатського облводгоспу відбулося 16 засідання Робочої групи по р. Тиса Міжнародної Комісії із захисту р.Дунай (МКЗД) за участю експертів групи, які представляють п’ять тисайських країн-Україну, Словаччину, Угорщину, Румунію та Сербію та представників організацій зі статусом спостерігачів.

Після підписання у 2004 році міністрами довкілля тисайських країн першого Меморандуму про взаєморозуміння “Прямуючи до Плану управління басейном річки Тиса для підтримки сталого розвитку регіону” дана Робоча група була заснована МКЗД саме для виконання цього завдання.

Цей План був розроблений п’ятьма тисайськими країнами в рамках їх зобовязань про співпрацю за Конвенцією із захисту р.Дунай відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС.

В басейні Тиси, як в басейні всього Дунаю, основними проблемами було визначено забруднення органічними речовинами, забруднення небезпечними речовинами (важкі метали), забруднення поживними речовинами та гідро морфологічні зміни. Крім цього, на основі Аналізу стану басейну Тиси (2007) тисайські країни визначили додаткові проблеми, специфічні для річкового басейну: засмічення русел річок та заплав побутовими відходами, аварійне забруднення під час повені , надмірне водоспоживання з підземних об’єктів, вплив клімату та інші.

З вітальним словом до учасників засідання виступив Микола Меленевський, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ, Президент МКЗРД в Україні, який подякував експертам за напружену шестирічну роботу по розробці Плану управління басейном річки Тиса та привітав з логічним завершенням – прийняттям Плану главами делегацій МКЗД в грудні 2010 року та підписанням Меморандуму про його впровадження представниками міністерств довкілля 11 квітня в м.Ужгород. Також він побажав продовження тісної співпраці та успішного впровадження заходів Плану всім п’яти країнам Тисайського басейну.

Учасники зустрічі розглянули питання планування заходів по впровадженню Плану інтегрованого управління басейном Тиси, зокрема, Спільного Плану заходів, і розробку специфічних документів, таких як дослідження на прикладі для басейну р.Тиса Стратегії пристосування до кліматичних змін, розгляд проект комунікаційної стратегії для басейну р. Тиса. У рамках цього заходу також було представлено перший проект оновлених Завдань Робочої групи про р. Тиса.

400 переглядів