У школах міста Тячів згадали про події березневого паводку 2001 року

3 березня 2011 року Тячівським міжрайонним управлінням водного господарства була організована та проведена зустріч з колективами викладачів та учнівської молоді в школах м. Тячів №2 та №3.

Тема зустрічі була присвячена 10-ти річчю проходження історичного паводку, який пройшов в березні 2001 року. Начальник відділу протипаводкового захисту Тячівського МУВГ Микола Тхорук, поринувши у минуле, детально розповів про розвиток паводку у березні 2001 року про заходи з ліквідації стихійного лиха по зонам обслуговування управління. Були людські жертви, колосальні збитки, зруйновані житлові будинки, дороги, мости, дамби, берегоукріплення. Колективом були задіяні всі засоби та ресурси для ліквідації наслідків паводку і проведено першочергові відновлювальні роботи.

Також розповів, що завдяки Державній “Програмі комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області на 2006 – 2015 роки” здійснено захист багатьох населених пунктів району, зараз завдяки автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-Тиса маємо можливість передбачити прихід високої води і попередити населення про ймовірність виникнення паводку.

Йосип Новосильчук, інженер Тячівської дільниці, згадав, як людей об’єднала водна стихія у часи біди і вони невтомно працювали над тим, щоб захистити себе, майно та житлові будинки. Ознайомив слухачів з гідрологічною мережею району, виділив проблему засмічення річок, гірських потічків і наголосив, що сміття, яке викидається населенням в русла водотоків може також призвести до катастрофічних наслідків.

Спеціаліст МУВГ Олександра Панько, провела з школярами невеликий діалог про те, що потрібно робити і як поводитися під час паводку, як захистити свій будинок і які заходи потрібно провести після проходження паводку. .

Присутні отримали відповіді на запитання від фахівців і винесли для себе багато корисної інформації.

415 переглядів