Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області станом на 7 грудня 2010 року
Протягом кінця листопада та початку грудня спостерігалась нестійка погода, випадали помірні та сильні дощі до 10-33 мм за добу, на водотоках зберігалась підвищена водність та формування паводкових хвиль.
8-9 грудня на території області очікується ускладнення гідрометеорологічної ситуації – прогнозуються сильні тривалі опади вигляді дощу та мокрого снігу, що призведе до формування високого паводку на річках Закарпаття, з виходом води на заплави підтопленням сільгоспугідь на незахищених ділянках, переливом заплавних частин автодоріг у низинній частині річок
На р.Латориця м.Чоп очікується утримання рівня, що вже перевищує ІІІ ступінь захисту – вода на заплаві у міждамбовоу просторі, прогнозується наближення позначок рівнів води до історичних максимальних (750 см над 0 поста).
Дії водогосподарських організацій
1. Підготовлено до роботи у паводковому режимі та запущено на повну потужність 16 насосних станцій Латорицької та Берегівської осушних систем. З 4 грудня за добу перекачується понад 2 млн.м3 паводкового стоку, з початку осінньо-зимових паводків перекачано 14,4 млн.м3. Всі насосні станції готові до роботи і будуть поступово включені до роботи при досягненні відповідного режиму рівнів в магістральних каналах осушних систем.
2. Водосховища осушної системи “Чорний Мочар” працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків. Водовипуски закриті проводиться акумуляція паводкового стоку. Об’єм акумуляції складае 18,7 млн.м3 (Максимально можливий об’єм акумуляції 22,5 млн.м3). В міждамбовому просторі р.Латриця утримується понад 60 млн. м3 паводкового стоку. За дамбами та греблям, що перебувають у тривалому підпорі встановлено спостереження.
3. Проаналізовано наслідки значних опадів та відповідного підняття рівнів до прогнозованих відміток на потенційно-набезпечних ділянках, об’єктах будівництва, а також де небезпечні ситуації виникають постійно. Ведеться постійне спостереження на загрозливих ділянках. Виконуються локалізаційні та попереджувальні роботи, а саме:
4. Встановлено цілодобове чергування всіх підрозділів, розроблено графіки роботи та видані відповідний накази по управліннях, приведено у підвищену готовність техніку та аварійні бригади, аварійний запас матеріалів, інструмент та спорядження.
5. Для запобігання можливого затоплення, попереджено про необхідність вивести із заплав та міждамбового простору будівельну техніку та механізми. До підрядних організацій доведено вимоги по забезпеченню безаварійного пропуску паводків на об’єктах, що знаходяться у стадії будівництва
6. Проводиться обмін інформаціями про водогосподарську ситуацію та підготовка до узгоджених дії з водогосподарськими службами прикордонних держав по забезпеченню безаварійного пропуску паводку у відповідності до регламентів співробітництва по захисту від шкідливої дії вод.
Начальник Закарпатського облводгоспу В.П.Чіпак
Відповідно до доручення обласної комісії ТЕБ та НС
В зв’язку із значним ускладненням гідрометеорологічної ситуації з метою попередження можливих надзвичайних ситуацій та реагування на них, дорученням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.12.2010 р. №95 зобов’язано Голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст Ужгород, Мукачево, Берегово, Хуст і Чоп:
1. Організувати цілодобове чергування оперативних штабів, робочих груп та відповідальних працівників до стабілізації погодних умов.
2. Вжити невідкладних заходів щодо: