У Виноградівському районі здано в експлуатацію реконструйовані ділянки захисних дамб р.Тиса і каналу Батар

У п’ятницю, 19 листопада, в с. Тисобикень (Бобове) Виноградівського району урочисто здали в експлуатацію реконструйовані захисні дамби на р.Тиса і каналі Батар та шандорні захисні споруди на перетині дамб із автомобільними дорогами. Роботи виконані в рамках реалізації “Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р.Тиса у Закарпатській області на 2006-2015 роки”.

Участь у заходах взяли голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида, перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Бушко, голова Виноградівської райдержадміністрації Карло Резеш, громада села.

Про стан виконання робіт на об’єкті та в цілому по Закарпатській області доповідали начальник Закарпатського облводгоспу Володимир Чіпак та директор ДП “ОДБВО Закарпатської області” Ростислав Федів.

Коротка характеристика об’єкта будівництва.

Лівобережна дамба р.Тиса а також дамби каналу Батар побудовані в минулому столітті з метою забезпечення захисту населених пунктів лівобережної частини р.Тиса.

При проходженні катастрофічних паводків 1998 та 2001 років водозахисні дамби в окремих місцях були зруйновані, внаслідок чого були затоплені населені пункти та сільськогосподарські угіддя.

Для виконання будівельних робіт розроблено робочий проект “Реконструкція лівобережної дамби р.Тиса для захисту населених пунктів с.Бобове та с.Петрово Виноградівського району Закарпатської області”, з наступними техніко-економічними показниками:

Загальні дані:

1. Довжина захисних дамб – 19 073 м, в т.ч.:

– лівобережна р. Тиса – 4 800 м;

– правобережна каналу Батар – 13 100 м

– поперечна дамба – 1 173 м

2. Водовипуски ТВ-10 – 12шт.;

3. Захисні шандорні споруди – 2 шт.

Обсяги основних робіт:

1. Земляні роботи – 1 021 тис.м3 в т.ч.:

– виїмка ґрунту -197 тис.м3

– насип (влаштування дамби) -824 тис. м3

2. Залізобетон, монолітний бетон – 426 м3

3. Посів трав – 24 800 м2

4. Кріплення кам’яним накидом в плотових клітках -2 462 м2

Виконання всього комплексу робіт дасть змогу захистити 4 населених пункти, де проживає майже 6 тисяч жителів та біля 3 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь.

Замовником будівництва виступає – ДП “Об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів Закарпатської області”

Проектна організація – “Львівдіпроводгосп”.

Генпідрядна організація – ПрАТ “Виноградівська ПМК – 78”

Загальна вартість будівельних робіт по об’єкту склала – 31,9 млн. гривень.

499 переглядів