Територія Берегівської польдерної системи – туристично-рекреаційний ресурс

За результатами дослідження туристично -рекреаційного потенціалу території Берегівської польдерної системи, яке було зроблено в рамках виконання Закарпатським облводгоспом проекту Програми Добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р.Тиса” простежується зацікавленість серед місцевих організацій.

16 липня 2010 року у м.Берегово відбувся тематичний семінар з презентації проекту “Зелені маршрути Берегівської польдерної системи”. Організаторами семінару були соціально-екологічна громадська організація “Чистий Берег” ГО та Берегівський туристично-інформаційний центр. Для участі у семінарі були запрошені представники відділу культури і туризму Берегівської райдержадміністрації, голови сільських рад та зацікавлені сторони.

Мета семінару полягала у пошуку партнерства з трьох секторів: громадського, владного та бізнесового для реалізації ідей концепції Зелених маршрутів (Green Way) на території Берегівського району.

Експерт зазначеного проекту, Оксана Станкевич-Волосянчук (Регіональне молодіжне екологічне об’єднання “ЕКОСФЕРА”) представила суть концепції Зелених маршрутів Берегівської польдерної системи, які тісно пов’язані з меліоративними каналами, розкриваючи при цьому усі туристичні принади краю та зробила презентацію системи Зелених маршрутів на території Берегівського району, розробленої в рамках виконання проекту “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р.Тиса”, а саме 10 пропозицій щодо локальних тематичних маршрутів: від оздоровчо-рекреаційного через природничо-пізнавальний і історико-архітектурний до лінійного, частково водного.

Як повідомив представник Закарпатського облводгоспу, в рамках проекту розроблено Робочий проект реконструкції системи, яким передбачено також реконструкцію приканальних дамб пяти магістральних каналів системи і облаштування гребеню дамб з використанням сучасних технологій – георешітки, що буде практично і зручно для велосипедистів, і естетично привабливо водночас. Хоча реалізація цих робіт потребує значних коштів, можна в рамках нового проекту закласти реконструкцію локальної дамби на довільному локальному маршруті.

Перераховуючи основні складові елементи Зелених маршрутів було зроблено наголос на розбудову партнерства в регіоні, місцевих ініціатив, ціллю яких є охорона природної та культурної спадщини. Концепція Зелених маршрутів на базі каналів БПС повинна стати консолідуючою основою , яка збере довкола себе усіх зацікавлених, передусім місцеві громади, місцеву владу і бізнес, а також громадські організації.

Представники туристичного розвитку краю, органів місцевої влади, інституцій регіонального розвитку ознайомилися з можливостями формування нового туристичного продукту з використанням гідрологічних особливостей регіону Берег.

505 переглядів