Продовжується контроль якості поверхневих вод річок та меліоративних каналів на території Закарпатської області в літній період

Водність основних магістральних каналів становить 40-70% норми для меженного періоду. Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації та режимів роботи. Всі  водовипуски на водосховищах закриті. Підтримуються рівні, що забезпечують  встановлені режими риборозведення та обводнення меліоративної системи.

Лабораторією Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса продовжується контроль якості поверхневих вод на водотоках області вмісту розчиненого кисню в поверхневих водах області.  Результати гідрохімічних визначень вмісту розчиненого кисню в поверхневих водах відібраних 18 серпня 2017 року є наступними:

– р. Уж, м. Ужгород (водозабір) – 9,5 мгО2/дм3;

– р. Латориця, м. Чоп (водозабір) – 8,6 мгО2/дм3;

– р. Уж, нижче с. Сторожниця (кордон з Словаччиною) – 8,8 мгО2/дм3;

– р. Стара, с. Чабанівка – 9,1 мгО2/дм3;

– водосховище «Мочила», с. Пістрялово – 8,3 мгО2/дм3;

– водосховище «Бабічка», с. Залужжя – 8,3 мгО2/дм3;

– водосховище «Роман-Потік», с. Горбок – 4,3 мгО2/дм3;

– водосховище «Форнош», с. Форнош – 7,5 мгО2/дм3

– канал Високобережний, с. Чомонин – 3,6 мгО2/дм3;

– канал Чаронда-Тиса, с. Есень – 8,7 мгО2/дм3;

– канал Чаронда- Латориця, с. Червоне – 7,3 мгО2/дм3;

– канал Верке, м. Берегово – 4,3 мгО2/дм3;

Водосховище Форнош, с.Форнош, Мукачівського району

Аналіз результатів гідрохімічних аналізів показує, що вміст розчиненого кисню у річках та водосховищах Закарпатської області відповідає фоновим значенням, характерним для меженного періоду, крім  водосховища «Роман-Потік» в селі Горбок Іршавського району. Знижені концентрації розчиненого кисню у воді спостерігаються і у меліоративних каналах Верке (м. Берегово) та Високобережний (с. Чомонин), як і інші канали потребують роботи із реконструкції. Значний негативний валив на ситуацію по каналу Верке спричиняється антропогенним навантаженням.

Канал Високобережний, с.Чомонин, Мукачівського району

У зв’язку з прогнозом на пониження середньодобової температури та очікуванні опади у найближчі дві доби аномальних змін з погіршення вмісту розчиненого кисню в поверхневих водах  річок, водосховищ та каналів області не очікується.

Також лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса були відібрані проби води на загально-санітарний аналіз в пунктах централізованих питних водозаборів, які входять до “Програми державного моніторингу довкілля у частині контролю якості поверхневих  вод за радіологічними та гідрохімічними показниками по Закарпатській області (р. Уж, м. Ужгород – питний водозабір, р. Латориця, м. Чоп – питний водозабір). За результатами показників загально-санітарного аналізу якість води в річках питних водозаборів відповідала фоновим значенням якісного стану вод, характерним для літнього періоду.

Лабораторія моніторингу вод та ґрунтів БУВР Тиси

490 переглядів