Участь Закарпатського облводгоспу в екологічній акції з нагоди відзначення Міжнародного дня охорони навколишнього природного середовища

5 червня 2010 року в рамках відзначення Міжнародного дня охорони навколишнього природного середовища та напередодні дня працівника водного господарства Закарпатський облводгосп прийняв активну участь в екологічній акції з очищення берегів річки Тиса від засмічення на ділянці українсько-румунського кордону.

В акції приймали участь: працівники Рахівської експлуатаційної дільниці Тячівського міжрайонного управління водного господарства школярі сіл Ділове, Костилівка Рахівського району, спеціалісти Карпатського біосферного заповідника та місцеві громади.

Спільними зусиллями очищено від сміття прибережну захисну смугу р. Тиси вздовж українсько-румунського кордону від початку с. Ділове (Хмелів) до центру Європи (близько 10 км.).

Дуже символічно, що така ж сама акція відбулася на румунському березі Тиси, де румунські школярі та громада с. Валя Вішелуй (Вишя Рівна) прибрали від сміття свій берег.

На завершення акції по обидва береги Тиси запалили символічні “ватри” та спільно заспівали українські пісні. Хоча й річка Тиса розділяє громади по різні береги, але спільне вирішення проблем об’єднує, згуртовує українську та румунську молодь, закликає до збереження й охорони транскордонного водотоку.

Обласна влада, на чолі з головою Закарпатської обласної ради М. Кічковським, заступником Закарпатської ОДА П.Закуреним привітали учасників акції та закликали громадськість Рахівщини до збереження, охорони та відтворення водних ресурсів краю. Місцеве ЗМІ активно долучились також до даної акції.

В акції прийняв участь також депутат румунського парламенту від української громади, яка проживає в Румунії Степан Бочута.

Після завершення акції в центрі Європи с. Ділове відбулось відкриття еколого-освітнього центру “Центр Європи” та засідання круглого столу “Транскордонна співпраця та сталий розвиток у Карпатах”.

На засіданні круглого столу виступили:

Кічковський М.М. – голова Закарпатської обласної Ради.

“Про ініціативу Закарпатської обласної Ради у конгресі місцевих влад Ради Європи та стан підготовки Міжнародної конференції “Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи”.

Гамор Ф.Д. – директор Карпатського біосферного заповідника.

“Про міжнародну природоохоронну та наукову діяльність Карпатського біосферного заповідника”

Осійський Е.Й. – начальник відділу водних ресурсів Закарпатського обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству. “Стан та перспективи міжнародної співпраці на прикордонних водах Закарпаття”

Марченко О.І. – начальник управління по туризму і курортах “Організація міжнародної співпраці у сфері туристично-рекреаційного бізнесу на Закарпатті”.

Бочкай Йозеф – Генеральний консул Угорської республіки у Берегові. “Стан та перспективи розвитку угорсько-українського транскордонного співробітництва”.

Волощук Іван – професор словацького університету ім. Матея Бела м. Банська Бистриця. “Роль Карпатської асоціації національних парків та біосферних резерватів у розвитку міжнародної співпраці”.

Букур Костел – директор румунського природного парку “Гори Марамуреш”. “Про розвиток екотуризму на прикордонній українсько-румунській ділянці”

Геревич О.В. – директор Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. “Еколого-освітня діяльність в навчальних закладах Закарпаття”

Заслухавши доповіді та повідомлення представників наукових установ та органів місцевого самоврядування України, Угорщини, Румунії, Словаччини, Чехії щодо транскордонної співпраці з розв’язання проблем сталого розвитку Карпат, учасники круглого столу прийняли в відповідну резолюції щодо “Сталого розвитку Карпат та інших гірських регіонів Європи”.

Начальник відділу водних ресурсів Закарпатського облводгоспу Осійський Е.

424 переглядів