Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 07 червня 2010 р. на 18-00год.

Згідно даних АІВС ТИСА, протягом минулої доби по всій території області спостерігалась тепла, без опадів погода. На річках області продовжуються зниження рівнів води (до -92см). Станом на 22:00 6 червня по вод посту Латориця – Чоп пройшов максимум, який становив 736 см над “0” поста, що на 14 см менше історичного максимуму (750 см). Вода на заплаві у міждамбовому просторі, розпочалося повільне зниження рівня води.

По водпосту Тиса – Чоп максимальний рівень пройшов о 02:00 7 червня й становив 1081, що відповідає I ступеню протипаводкового захисту.

Роботи сконцентровані по пропуску паводків на державних гідротехнічних спорудах, одночасно з цим надається допомога місцевим органам влади по відводу води з підтоплених територій. На аварійних роботах по ліквідації наслідків підтоплень місцевим стоком та для забезпечення безаварійного пропуску зливового паводку підрозділами Закарпатського облводгоспу спільно з місцевим населенням проводились протипаводкові заходи, задіяні 9 одиниць мобільного насосно-силового обладнання, 29 одиниць спецтехніки, необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю. В організації пропуску паводку задіяні 370 працівників водогосподарських організацій.

Працює 21 стаціонарна насосна станція Латорицької та Берегівської осушної системи, за добу перекачано 4,117 млн.м3., (з 16.05.2010р. перекачано 53,381млн м3 , всього з початку весняного паводку перекачано 100,255 млн.м3). 12 насосних станцій будуть поступово включені до роботи при досягненні відповідного режиму рівнів. Всього роботу насосних станцій забезпечують посиленні бригади машиністів, наладчиків та робочих до 120 чоловік.

Водосховища системи Чорний Мочар повністю заповнені, тут утримується максимально можливий об’єм паводкового стоку, що становить 22,53 млн.м3. Прибуття води за добу припинилось, розпочалось поступове зниження рівнів на -3 см. На водосховищах у с.Форнош та Пістрялово проведено посилення, захист від розмиву та переливу гребеня греблі плівкою ПВХ та мішками з піском, працювало 12 чоловік аварійної бригади та 4 одиниці спецтехніки. Переливу гребель водосховищ не відбулося, фільтрація попереджена. Спрацьовують шахтні водоскиди. За греблями ведеться спостереження, тут чергує аварійна бригада з необхідним аварійним запасом матеріалів та технікою. Ведуться спостереження за рівнями води та станом гідротехнічних споруд. З 10:00 06 червня всі водосховища закриті.

Мукачівський район. В с. Кайданово (мікрорайон с. Ракошино) на ліквідації підтоплень працює пересувна насосна станція по відкачці води паводкових вод з дворогосподарств в р. Яруга. Працює аварійна бригада в кількості 3 чоловік.

В с. Бенедиківці (мікрорайон с. Ракошино) Мукачівського району продовжується робота по відкачці води з території дворогосподарств та лікарні, працюють 2 пересувні насосні станції та мотопомпа “Хонда”, 7 членів аварійної бригади, 1 екскаватор, 1 автомашина Мукачівського МУВГ.

Рівень води в водоприймачах “Полунь” та “Яруга” знизився на -45см та -1.0м відповідно.

В с. Зняцево продовжуються роботи по відкачці води з дворогосподарств та прилеглих територій. Задіяно 1 СНП та 1 мотопомпу HONDA, 7 працівників МУВГ.

Виноградівський район

Паладьська насосна станція підготовлена до роботи по перекачці місцевого стоку;

Приведено у підвищену готовність землерийну техніку та автотранспорт;

В м. Виноградів, р. Сальва в районі вул. Герцена затампоновано водовипуск, підтоплень дворогосподарств нема.

В с. В. Ком’яти (р. Боржава) пересувною насосною станцією було перекачано 8650 м3 води. На ліквідації наслідкув паводку працювало 7 одиниць автомобільного транспорту управління і одна пересувна насосна станція, задіяно працівників управління – 30 чоловік.

Берегівський район

Проводиться відкачка внутрішніх вод в с.Батєво вул.Залізнична мотопомпою HONDA, працює 2 чол. аварійної бригади та 1 одиниці спецтехніки, перекачано 700 м3 води. Відкачка продовжувалась до зникнення водяного шару на вулиці й була закінчена о 15:00. Завтра буде розпочато відкачку з канав та кюветів.

Працюють насосні станції НС 8Б, 12, 15 та 26.

Ужгородський район

В районі м. Чоп, дачний масив “Зелені острови”, проводилась відкачка води силами 1 СНП та 3 наладчиків.

В роботі 14 насосних станцій, інформація про перекачку буде надана вранці.

Ведуться спостереження за рівнями води та станом гідротехнічних споруд.

В рамках діючих Угод про співробітництво на прикордонних водах диспетчерська служба проводить систематичний обмін інформацією з водним господарством Словаччини, Угорщини та Румунії .

428 переглядів