Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 14:00 04 червня 2010 р.
Оперативна інформація
про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 14:00 04 червня 2010 р.
Згідно даних АІВС ТИСА на 12 годину інтенсивність опадів зменшилась до 1мм/год і складає до 74 мм (басейн р.Боржава с.Довге Іршавського р-ну), що склало місячну норму. У середній та низинній течії підйоми рівнів не припиняються і склали по р.Боржава та р.Латориця + 1,5 м, (Н.Ремети Іршавського району та м.Мукачево), по р.Уж +2 м, іде формування максимального рівня, що перевищив ІІ ступінь захисту – вода на заплаві.
За рахунок інтенсивного місцевого стоку та малих річок та потічків, де відсутні захисні споруди, відбулось підтоплення сільгоспугідь та частин населених пунктів
Мукачівського району: сс. Ракошино, Кайданово місцевим стоком, села Іванівці з боку р.Яруги, села Кольчино з боку р. Визниця, село Лалово перелив дороги Мукачево-Рогатин по довжині 150 м, село Залуж сільгоспугіддя;
Ужгородського району: села Руські Комаровці, Довге Поле, Великі Геївці, Малі Геївці, Підгорб, Холмці (суцільний перелив дороги схиловий стік), Баранинці, В.Лази, Паладь Комарові, Середнє – р.Веля та місцевим стоком, відбувся перелив заплавної дороги Геївці-Добронь;
Берегівський район: р.Боржава вийшла на заплаву між селами Гребля та Вільхівка, р.Синявка вийшла з берегів, підтоплено сільгоспугіддя Іршави, Сільце;
Виноградівський район: з 920 відбувається перелив дороги В.Комяти – Сільце по довжині 20 м.
За попередніми розрахунками р.Латориця в м.Чоп може досягти історичного максимального рівня 750 см – вода на заплаві у міждамбовому просторі. Зараз тут при рівні 660 см над “О” поста заакумульовано понад 57 млн.м3 паводкових вод.
Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють відповідно до Положення про роботу в період паводків, для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
Роботи сконцентровані на пропуску паводку на державних гідротехнічних спорудах, одночасно з цим надається допомога місцевим органам влади по відводу води з підтоплених територій.
На аварійних роботах по ліквідації наслідків підтоплень місцевим стоком та для забезпечення безаварійного пропуску зливового паводку підрозділами Закарпатського облводгоспу спільно з місцевим населенням проводились протипаводкові заходи, задіяні 5 одиниць мобільного насосно-силового обладнання, 19 одиниць спецтехніки, необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю. В організації пропуску паводку задіяні 115 працівників водогосподарських організацій (ІТР, диспетчери, машиністи НС, механізатори, відомчі аварійні бригади) та 40 чоловік сільських та селищних аварійних бригад, а саме: