І Н Ф О Р М А Ц І Я про водогосподарську обстановку на річках Закарпатської області у березні 2010 р.

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про водогосподарську обстановку на річках Закарпатської області у березні 2010 р.

На протязі березня 2010 року на території області спостерігалась нестійка погода, периодично (щотижнево) відбувались зміни теплої з незначними опадами погоди на морозну з відновленням льодових явищ, та знову на теплу з незначними опадами погоду.

До 18 березня на річках утримувалась підвищена водність, відмічалися незначні добові коливання рівнів води 20-50 см за рахунок сніготанення в горах, до 11 березня річки повністю звільнилась від льодових явищ.

До середини березня утримувався паводковий режим водогосподарської діяльності – підвищена готовність, робота в умовах можливого розвитку тало-дощового весняного паводку – контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях. 3 18 березня в зв’язку зі зниженням рівнів в річках та магістральних каналах осушних систем режим роботи змінився на експлуатаційний підготовка до безаварійного пропуску наступного паводку.

В зв’язку із збереженням високого рівеня внутрішніх вод продовжувалася робота насосних станцій. Працювали від 4 до 12 насосних станцій Латорицької та Брегівської осушних систем, всього за паводок перекачано 39 412 658 м3.

01 квітня насосні станції не працювали. В звязку із зниженням рівнів води у водоприймачах нижче рівня корінних берегів скид води з осушних систем проводиться гравітаційно (сомопливно).

Водосховища осушної системи “Чорний Мочар” працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків, в зв’язку із зниженням рівнів р.Латориця проводиться поступовий самопливний скид води, звільнюється необхідний об’єм для подальшої акумуляції в разі розвитку наступної паводкової ситуації. Водовипускні споруди відкриті від 11 до 2 м3. Рівні нижчі НПР (нормальний підпертий рівень) на 1-2,5 м.

Виконується регулювання шлюзами поверхневої води в меліоративних каналах для підтримки відповідних безпечних рівнів води, магістральні канали Латорицької, Берегівської, Сальвинської, Батарської осушних систем працювали на повний далі на експлуатаційний переріз (нижче рівня корінного берега).

На протязі березня на водпосту р.Латориця м.Чоп відбулося зниження рівня води з ІІІ (вода утримувалась на заплаві у міждамбовому просторі) до І ступеню протипаводкового захисту – до рівня корінних берегів. Станом на 11 березня всі ріки області повернулись у корінні береги.

Паводкова ситуація контролюється службами Закарпатського облводгоспу. Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють відповідно до Положення про роботу в період паводків, для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. Відповідно до наказів по облводгоспу та міжрайонних управліннях встановлено цілодобове чергування інженерно-технічних працівників. Приведені у підвищену готовність аварійні бригади, техніка, спорядження та запас матеріалів для аварійних робіт.

Надзвичайних та небезпечних ситуацій на водогосподарських об’єктах області не відбувалось.

Гідрометеорологічний прогноз на 07.04.2010р.: Хмарна з проясненнями погода, вночі помірний, вдень слабкий дощ. Вітер північно-західний 5-10м/с. Температура повітря вночі 2-7° тепла, вдень 11-16° тепла. На високогірї протягом доби 0-5 ° тепла..

Начальник відділу протипаводкового захисту

Закарпатського облводгоспу

Мирочник Т.Н.

415 переглядів