Проведено навчальний тренінг з розробки ГІС проекту “Покращення протипаводкового захисту та екологічне оздоровлення навколишнього середовища на українсько-румунській прикордонній ділянці р. Тиса”.

31 березня 2010 року в облводгоспі відбувся навчальний тренінг з розробки гео-інформаційної системи в межах реалізації проекту Програми Сусідства Румунія – Україна “Покращення протипаводкового захисту та екологічне оздоровлення навколишнього середовища на українсько-румунській прикордонній ділянці р. Тиса”.

Мета тренінгу – формування навичок зі створення тематичних карт Гео-інформаційної системи (ГІС) проекту за результатами здійснення екологічних, сільськогосподарських, соціально-економічних та гідро-морфологічних, -біологічних, -хімічних досліджень згідно вимог Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу на території проекту, їх представлення і обговорення.

У заході взяли участь представники партнерських організацій від Центру “Облдержродючість”, Карпатського біосферного заповідника, Закарпатського регіонального центру соціально-економічних досліджень, КНУ ім. Т.Г. Шевченка з м.Київа, проектного інституту ВАТ “Укрводпроект”, експерти проекту.

Спеціалісти з гео-іфнормаційних систем облводгоспу, експерти проекту Віктор Дуркот і Михайло Чайка ознайомили присутніх з оновленою основою Гео-інформаційної системи проекту і створеними тематичними картами за результатами досліджень, продемонстрували використання програми Google Earth при відображенні результатів, детально проаналізували надані дані та виготовлені на їх основі тематичні карти, обговорили проблемні питання створення карт по всім видам досліджень.

Після представлення результатів щодо створення тематичних карт для розробки ГІС цільової території проекту учасники висловили свої пропозиції щодо вдосконалення тематичних карт і надання додаткових даних та інформації.

На думку присутніх такі тренінги є дуже корисними, оскільки обмін напрацюваннями по різним напрямкам роботи з іншими колегами, експертами проекту дав змогу отримати нові знання з можливостей використання ГІС для більш якісного, в т.ч. візуального, представлення результатів своєї роботи та дав поштовх новим ідеям по створенню власних тематичних карт, адже робота ця ще продовжується і кінцеві результати будуть представлені на наступному тренінгу наприкінці реалізації проекту.

719 переглядів