Інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області
Інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області
Відповідно до штормового попередження Закарпатського Гідрометцентру від 18 лютого 2010 року протягом 20-го лютого по Закарпатській області очікуються сильні дощі, в горах подекуди з мокрим снігом. Вдень посилення південно-західного вітру місцями 17-22 м/с.
Протягом 19-21 лютого на річках області прогнозується підвищення рівнів води на 0.5-1.5 м, в нижніх течіях річок Боржава, Латориця, Стара – 1.0-2.5 м. На річках відбудеться руйнування льодового покриву, льодохід, на окремих ділянках річок та біля мостових переходів можливе утворення заторів льоду з швидкоплинним підвищенням рівнів води на 0.5-1.0 м. За даними снігозйомки Закарпатського Гідрометцентру на 15 лютого 2010 року в горах встановився сніговий покрив до 50 см (м.ст.Плай), щільність до 0,37гр/см.куб, що утримує запас води до 181 мм, що дасть додатковий підйом рівнів у водотоках за рахунок інтенсивного сніготанення.
Аналізуючи можливий розвиток паводкової ситуації за даними Закарпатського Гідрометцентру та АІВС ТИСА з метою недопущення та зменшення негативного впливу несприятливих погодних умов, для забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, сніго-дощового паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення Закарпатський облводгосп приступив до виконання невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
На даний час підрозділами облводгоспу проводиться:
Попередження всіх районних сільських та селищних рад про можливий підйом рівнів та льодохід, звернуто їх увагу на стан захаращенності водотоків в межах населених пунктів, що сприятиме підтопленню дворогосподарств поверхневим внутрішнім сніготалим стоком, рекомендується, для попередження підтоплення, провести попереднє очищення присадибних кюветів канав та малих потічків.
Очистка водопропускних гідротехнічних споруд та шлюзів-регуляторів від льоду і снігу, перевіряються всі затвори.
Підготовка до роботи по перекачці місцевого стоку агрегатів та силового обладнання стаціонарних насосних станцій та пересувні насосні станції.
Підготовка водосховищ для акумулювання паводкових вод.
Приведення у підвищену готовність техніки та аварійних бригади, аварійного запасу матеріалів, інструменту та спорядження, а особливо багри, кірки, лопати, сокири, бензопили для ліквідації можливих заторів.
Проводиться інструктаж лінійних працівників та аварійних бригад по дотриманню правил безпеки по роботі на ліквідації заторів та інших аварійних роботах
Визначені можливі аварійно небезпечні ділянки дамб, де проводиться постійне спостереження.
Відновлено моніторинг місць льодивих заторів.
Для забезпечення взаємодії з організаціями, діяльність яких пов’язана з пропуском паводку рекомендовано :
Привести в підвищену готовність відомчі, сільські та селищні аварійні бригади та техніку для залучення до аварійних робіт.
Водогосподарськім будівельним організаціям, для запобігання можливого затоплення, рекомендовано підготуватись до виведення із заплав та міждамбового простору будівельної техніки та механізмів.
Шляховикам зосередити увагу на ділянках, де за рахунок інтенсивного поверхневого стоку в гірських районах можливі селеві виноси ґрунту на автодороги, підготувати автодорожню техніку для вчасного їх розбирання.
“Закарпатобленерго” максимально можливо, самоплинно звільнити необхідний об’єм Вільшанського водосховища Теребля-Рікської ГЕС для можливості акумуляції надлишкового паводкового стоку з метою запобігання затоплення с.Руське Поле Тячівського району.