Оперативна інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області на 14:00 27 грудня 2009 р

Оперативна інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області на 14:00 27 грудня 2009 р

1.Гідромеорологічна ситуація

У верхів’ях річок спостерігається зниження рівнів води.

Паводкова хвиля проходить

  • на р.Тиса на україно-угорському кордоні з досягненням І ступеню захисту ( по-чатковий вихід на заплаву у міждамбовий простір)
  • на р.Боржава у нижній течії на ділянці сс.Н.Ремети – Вари Берегівський район з досягненням ІІ ступеню – (вихід на заплаву у міждамбовий простір)
  • на р.Латориця – м.Чоп з досягненням ІІІ ступеню захисту – вода заповнює міждамбовий простір , тут у найближчі дві доби очікується підвищення рівня ще на 0,5 м , загальний підйом становитиме до 4,7 м , рівні наблизяться до історичних (нижчі на 50 см).

    На р.Тиса м.Чоп протягом 27-28 грудня продовжиться підвищення рівня води з досягненням орієнтовного максимума 1050-1100 см над нулем поста, початковий вихід води на заплаву у міждамбовий простір (ІІ ступінь захисту).

    2.Інформація про вжиті протипаводкові заходи

    Паводок 25-27 грудня оцінюється як високий. Протипаводкові споруди забезпечують надійний захист територій та населених пунктів області. Локальні підтоплення виникли у місцях де водозахисні споруди відсутні, несправні системи водовідведення, захаращені водовідвідні канави та кювети у межах населених пунктів, відсутні вертикальне планування територій.

    На протязі 26 та в ночі 27 грудня водогосподарські організації області проводили організацію та виконання протипаводкових заходів спільно з підрозділами МНС та аварійними бригадами місцевих рад, приймали участь у роботі районних комісій ТЕБ та НС. Всього задіяно 196 чоловік, 33 одиниць водогосподарської спецтехніки, 4 одиниці мобільного насосно силового обладнання , а саме:

    1.Локалізація переливів лівобережної дамби р.Боржава с.Вільхівка та с.Боржавське пітоплень сільгоспугідь Іршавського та Виноградівського районів в районі сел. Вільхівка, Гребля, Сільце, Заріччя, В.Комяти, Завадка та дворогосподарств с.Вільхівка , задіяно сили та засоби Ужгородського, Мукачівського, Берегівського та Виноградівського МУВГ, ЗАТ Винорградівська ПМК-78, а саме 106 чол. аварійних бригад на укладці мішків з піском, 14 одиниць спецтехніки, проведено доставку, монтаж, запуск та відкачку доставленими пе-ресувними насосними станціями із зони підтоплення 10800 м3 паводкової води.

    2.Ліквідація наслідків підтоплення дворогосподарства сіл Бедевля, Буштино, Теребря та Тарасівка Тячівського району силами Тячівського МУВГ здійснюється локалізація паводкових вод та їх відкачка пересувною насосною станціями та мотопомпами всього задіяні 53 працівника відомчих та сільських аварійних бригад, та 7 одиниць спеціальної будівельної техніки (КРАЗи, МАЗи, екскаватори), 1 пересувною насосною станцією за ніч відкачано 8900 м3 паводкових вод.

    3.Ліквідація наслідків підтоплення в смт. Кольчино Мукачівського району працювало аварійна бригада Мукачівського МУВГ та селищної ради 12 чоловік, 3 одиниці водогосподарської спецтехніки, 1 мотопомпа. Проводилась розчистка придорожніх кюветів для спуску води та відкачка води із підвалів. З 28 грудня буде проводитись відкачка та прочиска колодязів.

    4.Локалізація та ліквідація наслідків підтоплення вул..Духновича м.Перечин силами аварійної бригади Ужгородського МУВГ та технікою підприємства КОВАТЕХБУД проведено заходи по відводводу паводкових вод. На аварійних роботах занято 10 чол. аварійних бригад 4 одиниці техніки.

    5.Для попередження підтоплення на розчистці водотоків у с.Зарічево Перечинського, с.Вовкове та Гайдош Ужгородського району задіяна відомча аварійні бригади Ужгородського МУВГ у кількості 15 чоловік та 5 одиниць техніки.

    Паводкова ситуація контролюється службами Закарпатського облводгоспу. Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють відповідно до Положення про роботу в період паводків, для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

    Водосховища осушної системи “Чорний Мочар” працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків, проводиться акумуляція та регуляція паводкового стоку. Водовипуски закриті. За акумульовано 17,8 млн.м3 паводкових вод, Запас рівнів для акумуляції становить 2 м до НПГ. Виконується регулювання шлюзами поверхневої води в меліоративних каналах для підтримки відповідних безпечних рівнів води.

    Оглядачами гідротехнічних споруд проводиться постійне спостереження за водозахисними дамбами що перебуватимуть у тривалому підпорі .

    В зв’язку з підпором з боку Тиси та Латориці припинено самоплинний скид паводкового стоку Берегівської та Латорицької осушних систем, закриті шлюзи каналів у водозахисних дамбах .

    8 насосних станції Брегівської та Латорицької осушних систем проводять перекачку поверх-невого стоку. Працювали НС 2,3,4,5,22, Латорицької осушної системи та №13, 26 та 15 Берегівської осушної системи. Перекачано за паводковий період 1 661 600 м3 .

    Узгоджені дії з водогосподарськими службами Угорщини по забезпеченню безаварійного пропуску паводку на р.Тиса та Берегівській осушній системі.

    На даний час надзвичайні та небезпечні ситуації на гідротехнічних спорудах та насосних станціях відсутні.

    616 переглядів