Робоча зустріч українсько-угорських експертів в БМУВГ

Робоча зустріч українсько-угорських експертів в БМУВГ

5 серпня 2009 р. на базі Берегівського міжрайонного управління водного господарства відбулася Робоча зустріч українсько-угорських експертів в Рамках програми Добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р.Тиса”

Українську делегацію експертів представляли – заступник Уповноваженого Уряду по прикордонним водам Володимир Чіпак, керівник Проекту Олег Кисіль, менеджер Проекту Світлана Ребрик, керівник Робочої групи Берегівського МУВГ Микола Козлюк та інші українські експерти.

З угорської сторони були присутні директор Верхнє-Тисайської дирекції охорони довкілля та водних справ (FETIKOVIZIG) Гашпар Боднар, головний інженер Іштван Дойко та інші експерти управління.

Під час Робочої зустрічі були розглянуті питання розробки проектної документації по реконструкції основних магістральних каналів системи Берегівської транскордонної польдерної системи (БПС), технічні питання розчистки каналу Чаронда-Латориця, узгоджувались питання реконструкції гідротехнічних споруд БПС (насосних станцій, водовипусків, шлюзів тощо). Під час активної і насиченої дискусії було досягнуто позитивного вирішення всіх аспектів, що необхідно проводити для успішної реалізації Проекту.

Як ми вже повідомляли раніше, в рамках проекту буде розроблено Робочий проект реконструкції БПС і проведена пілотна розчистка каналу Чаронда-Латориця. На цьому етапі вже закінчено розробку технічної документації на реконструкцію каналу Чаронда-Латориця, громадськість мала можливість ознайомитися з результатами під час громадських слухань в с.М.Добронь Ужгородського району та інформаційного семінару в м.Ужгороді. Наразі закуплено сучасну спеціалізовану техніку для проведення експлуатаційних робіт на каналах та приканальних дамбах – плаваючу косарку і трактор з маніпулятором, які посилять технічні можливості водогосподарських організацій. Робочий проект пройшов необхідний розгляд і отримано дозволи на розчистку пілотної ділянки каналу Чаронда-Латориця, яку найближчим часом почнуть виконувати спеціалісти управління водного господарства.

На зустрічі розглядалась можливість проведення реконструкції Берегівської транскордонної польдерної системи, на основі розробленої в рамках цього проекту технічної документації, у наступних програмах міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу.

564 переглядів