Про роботу наради-семінару головних інженерів та головних механіків водогосподарських організацій Держводгоспу України на Закарпатті

Державний Комітет України по водному господарству з 2 по 3 липня 2009 р. в Закарпатській області проводив семінар-нараду головних інженерів та головних механіків водогосподарських організацій Держводгоспу України під головуванням начальника Упрексплуатації Держводгоспу – Шеремета В.Р.

Мета проведення семінару – обмін передовим досвідом роботи та підвищення ефективності використання техніки при виконанні ремонтно-експлуатаційних робіт на водогосподарських об’єктах.

2 липня в Кризовому центрі Закарпатського облводгоспу відбулося пленарне засідання, де обговорювались напрямки підвищення ефективності технічної експлуатації водогосподарських систем, актуальні питання нормативно-методичного забезпечення ведення ремонтно-експлуатаційних робіт, шляхи підвищення ефективності використання нової сучасної техніки, впровадження геоінформаційних систем в практику роботи водогосподарських організацій, та роль інженерних служб у процесі ефективного використання бюджетних коштів.

На початку наради з привітальним словом виступив начальник Упрексплуатації Шеремета В.Р. Начальник Закарпатського облводгоспу Чіпак В.П. в своїй презентації ознайомив учасників наради з роботою Закарпатського облводгоспу, а головний інженер Закарпатського облводгоспу Кисіль О.А. у доповіді з презентацією представив “Роботу водогосподарських організацій Закарпатського облводгоспу щодо безаварійного пропуску повеней. Досвід проведення громадських опитувань при здійсненні протипаводкових заходів” . Цікавою і змістовною була доповідь головного інженера Одеського облводгоспу Кічука І.Д. по питаннях ефективності використання нових технологій на водогосподарських об’єктах. З доповідями виступили начальник Упрекслуатації Шеремета В.Р., заступник начальника фінбухуправління Гаопненко Л.В., заступник начальника віділу енергозбереження, механізації та охорони праці Козлов О.М., головний механік Черкаського облводгоспу Стретович А.О., Заступник начальника УГКМК Шестопалов С.В., провідний інженер-енергетик електротехнічної лабораторії ЕТЛ-35 Якимівського МУВГ Запорізького облводгоспу Федоріщев О.О., головний механік Деснянського БУВРу Вербовий П.П., к.т.н. Крученюк В. Д., голова правління ЗАТ “Техніка” Пригода М.Ю., директор ТОВ “Прогноз Україна” Кузнєцов В.С., комерційний директор фірми “Харьковпромэнерго” Чуб Ю.М., директор ТОВ “Пенетрон-Київ” Ільтіміров О.М.

Учасникам семінару були роздані численні видання, публікації, які були розроблені спеціалістами Закарпатський облводгоспу в останні роки, як щодо висвітлення діяльності облводгоспу, так і для інформування населення у разі виникнення паводкової стихії.

Того ж дня учасники семінару мали можливість ознайомитись на практиці з роботою сучасних засобів по механізації доглядових робіт у галузі водного господарства. Зокрема, було оглянуто дамби на р.Тур’я в с.Сімер Перечинського району, ділянку вздовж дороги Чоп-Червоне, де проводилась очистка внутрігосподарського каналу бульдозером Caterpiller та екскаватором Hitachi, автоматизовану станцію на р.Латориця. Учасникам була продемонстрована робота з вимірювання витрат води гідрометричним обладнанням, яке працює на принципах ефекту Doppler’a. Ознайомилися учасники наради зі схемою функціонування Берегівської осушної системи і оглянули насосну станцію №1БОС.

Наступного дня було проведено огляд гідротехнічних споруд Берегівського міжрайонного управління водного господарства, а саме захисну споруду в районі мосту с.Вари (на цій ділянці були значні підтоплення водами річки Боржава у 1998 та 2001 роках) та роботу косарок різних типів при виконанні експлуатаційних робіт на водозахисних спорудах, зокрема сучасної техніки (плаваючої косарки і трактора з маніпулятором), придбаної в рамках впровадження проекту програми Добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р.Тиса”.

Також учасники семінару провели ознайомлення з виробничою базою та механізмами Берегівського міжрайонного управління водного господарства, а також з ходом реконструкції виробничої бази Виноградівського міжрайонного управління водного господарства.

Учасники на практиці пересвідчилися у ефективності використання нових технологій у водному господарстві, були ознайомлені з впровадженням ГІС в практику роботи і отриманням гідрометеорологічних даних в режимі on-line за допомогою АІВС та іншими прогностичними системами.

351 переглядів