Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10 год. 3 березня 2017 року

В день 02 березня 2017 року в області тепло без опадів, в ночі відбулось зниження температури та пройшли незначні дощі 1-2мм, на високогір’ї – сніг.

На річках вночі пройшли максимальні рівні переважно в корінних берегах з наступним поступовим зниженням. Тільки на низинних ділянках  р. Тиси (в районі смт. Вилок та м. Чоп) іде поступовий підйом на 0,5-0,7м, вода також в межах корінних берегів.

На р. Боржаві (в районі с. В.Ремети, Берегівського району) розпочалось поступове зниження до -10 см, але все ще утримується ІІ ступінь протипаводкового захисту, вода на заплаві.

На р. Латориці (в районі м. Чоп) відбувається коливання рівня води (спад та підвищення за рахунок паводкової хвилі), утримується ІІІ ступінь протипаводкового захисту, вода на заплаві в межах міждамбового простору.

На відведенні паводкового стоку  працюють 13 стаціонарних насосних станцій Латорицької та Берегівської осушної системи. За добу перекачується 1 152,2 тис. м. куб. внутрішнього стоку, з початку паводку 29 239,1 тис. м. куб.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків. Проводиться акумулювання та регулювання стоку.  Виконується скид води з  2 водосховищ, сумарно на  10 м3/с.

Паводковими водами ріки Латориця відбувається перелив заплавної автодороги Тисянка – М.Геївці Ужгородського району, по довжині  до 100 м., висота шару води  до 20 см. Рух транспорту відкритий.

Протягом доби по області передбачається вдень тепла, вночі прохолодна, без істотних опадів, погода. На річках буде підтримуватись підвищена водність за рахунок танення снігу в горах та на високогір’ї з повільним зниженням рівнів води. Очікується подальше поступове підвищення рівня води та формування максимальних рівнів на низинних ділянках(в районі м. Чоп)  р. Тиси – у межах корінних берегів,  та р. Латориці – утримання значного шару води на заплаві в межах міждамбового простору.

295 переглядів