22 квітня 2009 року в с. Мала Добронь Закарпатський облводгосп проводив Громадські слухання в рамках спільного українсько-угорського проекту “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р. Тиса”.
22 квітня 2009 року в с. Мала Добронь Закарпатський облводгосп проводив Громадські слухання в рамках спільного українсько-угорського проекту “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р. Тиса”.
В Громадських слуханнях взяли участь представники Берегівської та Ужгородської РДА, фахівці ВАТ “Укрводпроект”, проектного інституту “Львівдіпроводгосп”, органів місцевого самоврядування сіл Червоне, Свобода, Есень, Тисаашвань, Батрадь, Гут, Шом, Саловка та селищної ради Батьово, Державного управління екології, Закарпатдержрибоохорони, партнери проекту: Берегівське та Ужгородське міжрайонні управління водного господарства, Міжвідомча науково-дослідна лабораторія охорони природних екосистем УжНУ, Закарпатський обласний державний проектно-технологічний центр охорони родючості ґрунтів і якості продукції с. В. Бакта (“Облдержродючість”), ДП “Об`єднана дирекція будівництва водогосподарських об`єктів Закарпатської області”. Також запрошені були журналісти обласного телебачення – ТИСА1 і М-Студіо.
Громадські слухання відкрив начальник Закарпатського облводгоспу – Володимир Чіпак, який привітав всіх учасників, коротко розповів про Берегівську Польдерну (осушувальну) Систему (БПС) та запросив всіх учасників слухань до активної дискусії.
Керівник проекту Олег Кисіль, головний інженер облводгоспу ознайомив всіх учасників з метою, цілями та передумовами проекту, а також розповів про заходи, які вже здійснені в рамках проекту (проведено стартовий семінар, підписано Угоди з партнерами, проведено експертизу споруд, тендер, проводяться дослідження, інвентаризація джерел забруднення, розроблено тримовний буклет, працює веб-сайт проекту, проводились зустрічі з партнерами). Також було сказано про заходи, які намічаються.
Учасники Громадських слухань обговорили основну діяльність проекту “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р. Тиса” – розробку Робочого проекту реконструкції Берегівської транскордонної польдерної системи, що включає розчищення 5 основних магістральних каналів системи (Сипа – Чаронда, Чаронда – Латориця, Чаронда – Тиса, Верхнє-Сернянський, Нижнє-Сернянський) і реконструкцію гідротехнічних споруд (шлюзів, дамб, водовипусків та інш.) на цих каналах. Також обговорено рад інших заходів проекту – здійснення еколого-біологічних, сільськогосподарських та туристично-рекреаційних досліджень відповідними експертами, результати яких буде включено до Робочого проекту реконструкції Берегівської транскордонної польдерної системи. На основі Робочого проекту влітку цього року передбачається пілотне очищення каналу Чаронда-Латориця.
Серед інших заходів проекту – проведення тематичних та еколого-освітніх семінарів, навчаль-них тренінгів, впровадження методологічних основ Водної Рамкової Директиви ЄС, створення цифрової бази даних ГІС, закупівля спеціалізованого обладнання для експлуатаційних робіт по догляду за системою каналів.
Під час Громадських слухань велася жвава дискусія, задавалися наболілі для сільських громад запитання та надавалися чіткі, вичерпні відповіді як фахівцями проектних організацій, так і керівниками водогосподарських організацій, експертами проекту.
Головам сільських рад цільової території проекту були роздані анкети (опитувальники) з метою їх заповнення та надання до Облводгоспу, результати яких будуть оброблені та використані під час реалізації заходів проекту.
В результаті слухань було підведено підсумок щодо підтримки розробки Робочого проекту з врахуванням висловлених пропозицій та зауважень.