Інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10 год. 7 лютого 2017 року
1.Гідрологічна ситуація.
Минулої доби по області утримувалась помірно тепла погода, вночі пройшли дощі 1-14 мм, на високогір’ї – сніг.
На більшості річок відбувається зниження рівнів води, вода у межах корінних берегів без виходу води на заплаву. Тільки в низинних ділянках рік Латориця та Боржава утримуються високі рівні, що перевищують ІІІ ступінь протипаводкового захисту – вода на заплаві.
На р.Латориця в районі м. Чоп паводкові води вийшли на заплаву і утримуються в межах міждамбового простору.
В нижніх течіях Боржави утримаються високі рівні з невеликими коливаннями, утримується високий шар води на заплаві, в с.В.Ремети вночі закінчилось формування та проходження максимального рівня паводку з досягненням відмітки 636 см – перевищенням та утриманням ІІІ ступеню захисту на 0,6 м, вода на заплаві.
На р.Тиса від держкордону до с.Есень Ужгородського району утворився потужний льодовий затор, довжиною біля 2,5 км, вода проходить під затором. Утворений льодовий затор не загрожує підтопленням.
За прогнозом Закарпатського ЦГМ протягом доби по області відмічатиметься хмарна погода, очікуються опади: сніг, мокрий сніг та дощ. На більшості річок буде підтримуватись підвищена водність з незначними коливаннями рівнів води.
2. Дії водогосподарських організацій
Канали осушних систем наповнюються талими та дощовими паводковими водами.
Для відведення паводкового стоку продовжують роботу 9 стаціонарних насосних станцій Латорицької (№2,№3,№4, №5 та №22), Берегівської осушних систем (№12, 15 та №26), насосна станція в с.В.Паладь Батарської осушної системи, а також три пересувні насосні станції Берегівського МУВГ (в райні с. Квасово Берегівського району) та Виноградівського МУВГ (в районі с. Великі Комяти Виноградівського району). За останню добу станціями відкачано 1,124 млн. м.куб., за паводок – 2,132 млн.м.куб. паводкових вод.
Водосховища системи Чорний Мочар працюють відповідно до Режимів експлуатації в період паводків, продовжують акумулювати паводковий стік. Об’єм акумуляції за паводок складає 7,2 млн. м3. паводкових вод, всього у водосховищах утримується 18,0 млн. м3 води, при тому, що водосховища можуть прийняти за повінь 24,7 млн. м3 паводкових вод.
Польдерні системи підготовлені з можливістю акумуляції 90 млн. м3 паводкових вод. У міждамбовому просторі ріки Латориці (польдер) при рівнях ІІІ ступеню захисту утримується понад 45 млн.м3 паводкових вод. За дамбами, які будуть тривалий час знаходитись у підпорі, встановлено спостереження.
Водогосподарські організації працюють в посиленому паводковому режимі. Встановлено цілодобове чергування. Роботи зосереджені на безаварійному пропуску паводків на державних гідротехнічних спорудах.
Одночасно водниками надається допомога місцевим органам влади на аварійних роботах по розбиранню льодових заторів, водовідведенню, локалізації підтоплень та інших запобіжних заходах, на яких від водогосподарських організацій задіяно біля 300 працівників, 25 одиниць техніки, для виконання попереджувальних та локалізаційних заходів витрачено біля 3500 мішків та 25 м3 сипучих матеріалів. Окрім того, понад 100 працівників здійснюють контроль за закріпленими та паводко-небезпечними ділянками по всій території області.
Там, де спостерігається спад рівнів води, міжрайонними управліннями водного господарства розпочато обстеження технічного стану гідротехнічних споруд після потужного на них навантаження під час льодоходу та паводку, складаються дефектні акти.
У зв’язку з формуванням на р.Латориці в районі м.Чоп максимальних рівнів паводку продовжується перелив місцевої заплавної автодороги Тисянка-Геївці довжиною 150-200 м, шаром 15-20 см. Рух автотранспорту припинено.
Відділ техногенно-екологічної безпеки БУВР Тиси