“Розділені кордонами води, безмежні можливості” – святкове засідання з нагоди Дня Води в області Соболч-Сотмар-Берег, Угорщина
26 березня ц.р. начальник Закарпатського облводгоспу В.Чіпак і начальник відділу ГІС, моделювання та інформаційного забезпечення, менеджер проекту “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р. Тиса” С.Ребрик на запрошення Верхнє-Тисайської дирекції охорони довкілля і водних справ (FETIKOVIZIG) і Товариства Угорських Гідрологів області Соболч-Сотмар-Берег взяли участь у святковому засіданні з нагоди Дня Води, яке проводилося під гаслом “Розділені кордонами води, безмежні можливості”.
Засідання, що проходило в будинку Об’єднання товариств технічних і природничих наук області Соболч-Сотмар-Берег, м.Ніредьгаза, відкрили привітанням всіх присутніх запрошених і гостей свята директор FETIKOVIZIG Гашпар Боднар і голова Загальних зборів області Оскар Шестак.
Технічний директор FETIKOVIZIG у доповіді “Співробітництво на прикордонних водах” відмітив налагоджене тісне багаторічне співробітництво з українськими колегами із Закарпаття, яке можна ставити за приклад всім прикордонним водогосподарським організаціям. Це співробітництво охоплює питання будівництва водогосподарських об’єктів на прикордонних водотоках, протипаводкового захисту та захисту від внутрішніх вод, роботу водогосподарських систем та гідрометеорологічні питання, експлуатацію спільної автоматизованої інформаційно-моніторингової системи “АІВС-ТИСА”, якість води на прикордонних водотоках, обмін досвідом між спеціалістами на різних рівнях, спільне подання і впровадження проектів міжнародної технічної допомоги.
Володимир Чіпак у доповіді “Протипаводкові заходи на території України” детально розповів про Комплексну програму протипаводкового захисту в басейні р.Тиса в Закарпатській області на 2006-2015 роки та її виконання, про проходження паводку 23-27 липня 2008 року та корегування програми у зв’язку з ліквідацією наслідків паводку. Також було представлено два міжнародні проекти фінансової допомоги Європейського Союзу, які наразі реалізовує Закарпатський облводгосп: проект програми Добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р. Тиса” і проекту Програми Сусідства Румунія-Україна “Покращення протипаводкового захисту та оздоровлення екологічної ситуації на прикордонній українсько-румунській ділянці р. Тиса”.
Цікавими були також доповіді “Моделювання паводкового стоку” Сабо Яноша і “Представлення Центру прогнозування і оповіщення паводків Верхньої Тиси” Луцо Золтана.
Також щорічно в цей день нагороджуються школярі – автори найкращих науково-дослідницьких статтей, пов’язаних з висвітленням проблем збереження і використання водних ресурсів.