Семінар з гео-інформаційних систем в рамках впровадження проекту Програми Добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна “Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р. Тиса”

26-27 лютого ц.р. група спеціалістів Закарпатського облводгоспу та представників п’яти міжрайонних управлінь водного господарства взяла участь у навчальному семінарі з гео-інформаційних систем, який проходив на базі угорського партнера проекту – Верхнє-Тисайської Дирекції охорони довкілля і водних справ у м.Ніредьгаза.

Одним із завдань проекту є створення гео-інформаційної системи для території Берегівської польдерної системи,так як ця система є транскордонною. Мета семінару – ознайомлення з угорським досвідом створення ГІС, обговорення з угорськими колегами створення ГІС-бази даних Берегівської транскордонної польдерної системи, розгляд та технічні умови внесення даних з території Угорщини, ознайомлення з гідротехнічними спорудами на угорській частині. Цікавими і насиченими були презентаційні доповіді учасників, представлені на семінарі: українські спеціалісти розповіли про цілі, діяльність і прогрес проекту (Олег Кисіль), створення гео-інформаційної аналітичної системи (ГІАС) водогосподарських об’єктів Закарпатського облводгоспу (Михайло Чайка), створення ГІС-бази даних Берегівської транскордонної польдерної системи в рамках проекту (Віктор Дуркот). З угорської сторони були представлені загальна гео-інформаційна система Верхнє-Тисайської дирекції охорони довкілля і водних справ (Золтан Луцо), бази даних ГІС водогосподарських територій обслуговування і поповнення системи даними гідротехнічних споруд (Томаш Чізмозіо), особливості створення ГІС з врахуванням вимог Водної Рамкової Директиви ЄС (Йожеф Чепинь).

Після обговорення доповідей було домовлено про спільну роботу по узгодженню структури і розробці ГІС-бази даних Берегівської польдерної системи з врахуванням напрацювань водогосподарських організацій та внесенням інформації як про українські, так і про угорські гідротехнічні споруди, та іншої картографічної інформації і спільне використання її після завершення розробки.

Під час семінару українські спеціалісти також мали змогу оглянути гідротехнічні споруди на угорській частині Берегівської транскордонної польдерної системи та ознайомилися з детальними комплексними планами протипаводкового захисту та планами відведення надлишкових внутрішніх вод.

Хочеться відмітити, що вперше в такому семінарі взяли участь працівники п’яти міжрайонних управлінь водного господарства (МУВГ) Закарпаття, які безпосередню беруть участь у створенні ГІАС водогосподарських об’єктів Закарпатського облводгоспу і для них корисним було ознайомлення як з водогосподарськими об’єктами і діяльністю Верхнє-Тисайської Дирекції охорони довкілля і водних справ, так і з безпосереднім досвідом угорських колег в організації і використанні гео-інформаційних систем.

534 переглядів