Інформація про водогосподарську ситуацію на річках Закарпатської області станом на 23 січня 2009 р
В наслідок відлиги, значних опадів у вигляді дощу, сніготанення на річках Закарпатської області пройшло скресання льоду та льодохід.
22 січня опади склали 1-8 мм – на сході; 12-27 мм – в горах центральної та західної частини, місцями до 42 мм.
На річках сформувався сніго-дощовий паводок з підвищеннями рівнів води за добу :
Відбувалось скресання річок, льодохід, відмічались швидкоплинні затори льоду. Максимальні рівні в басейні р.Уж сформувалися вночі та вранці 23 січня і станом на 8 год з вихо-дом води на заплаву у міждамбовий простір, з наступним поступовим зниження рівні води.
Протягом 23 січня на річках області збережуться високі рівні води за рахунок танення снігу в горах. На Тисі продовжится підвищення рівнів води на 0.5-1.0 м, льодохід, можливе утворення швидкоплинних заторів льоду.
Інформація про затори льоду на річках області.
Після проходження 21-22 січня дощів та інтенсивного танення снігу на річці Визниця в смт. Кольчино Мукачвіського району утворилися льодові затори. В районі сіл Вучкове, Май-дан Міжгірського району вдень 22 січня виник льодовий затор що самоліквідувався.
У Тячівськогому районі:
В с.Тарасівка утворився льодовий затор на р.Терешулка внаслідок чого було підтоплено 8 дворогосподарств. Затор самоліквідувався.
В с. Угля на потічку “Одаровець” утворився льодовий затор, підтоплено 2 будинки. Затор самоліквідувався.
На ранок 23.01.2009р. в цих селах ситуація нормалізувалася, льодохід пройшов, рівень во-ди впав.
В с. Лопухово на р. Брустурянка із-за льодового затору, що утворився, було перекрито дорогу комунальної власності. Направлено техніку Тячівського райавтодору, для відновлення дороги.
Паводкова ситуація контролюється службами Закарпатського облводгоспу та підвідом-чих управлінь експлуатації.
Включено до роботи насосні станції №№ 3Л, 4Л, 22 Латорицької та Берегівської осуш-ної системи, перекачано 155000 м3.
Водосховища осушної системи “Чорний Мочар” працюють відповідно до Правил екс-плуатації у період паводків. Виконується регулювання шлюзами поверхневої води в меліоративних каналах для підтримки відповідних безпечних рівнів води. Підготовлено до роботи по перекачці місцевого стоку пересувні насосні станції Організовано постійне спосте-реження на загрозливих та новозбудованих ділянках дамб та берегоукріплень, місцях можли-вого відновлення зсувних процесів та берегової ерозії.
Диспетчерська служба облводгоспу працює в режимі цілодобового подання інформації про введення ступіней протипаводкового захисту в оперативному порядку по схемі відповідно до Положення. Інформації передаються обласній та районним комісіям з питань ТЕБ і НС, в Кризовий Центр Держводгоспу України, прикордонні держави (Словаччину, Угорщину, Румунію).