13 серпня за підтримки ЄС стартував інфраструктурний проект SAFETISZA

13 серпня 2019 року БУВР Тиси та Міністерство закордонних справ і торгівлі Угорщини, як керівний Орган управління Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, підписали перший грантовий договір для впровадження великого інфраструктурного проекту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі  річок Тиса і Тур (SAFETISZA)».

Проект впроваджуватиметься за партнерства угорської Верхнє-Тисайської  Дирекції водного господарства, Виноградівського міжрайонного управління водного господарства, Виноградівської райдержадміністрації та ГО «ЕКОСФЕРА».

Проект спрямований на розв’язанні двох ключових  проблем у межиріччі річок Тиса-Тур – це захист від паводків та внутрішніх вод. Головними результатами проекту є реконструкція стратегічних водогосподарських інфраструктурних споруд, що становлять взаємний інтерес для України і Угорщини.

Основним інфраструктурним елементом проекту на українській території буде реконструкція 9,5 км лівобережної дамби р. Тиса на ділянці с. Текове та на ділянці між селами Петрово і Чорнотисово Виноградівського району, а також будівництво локального протипаводкового центру в с. Петрово Виноградівського району.

Проект також підтримає адаптацію до кліматичних змін, враховуючи більш часті та інтенсивні паводки в регіоні.

Тривалість впровадження – 3 роки.

Поділитись: