Святкування Дня Дунаю 2017

День Дунаю є спільним пан-європейським заходом, який відзначається щорічно в кінці червня в 14 країнах басейну річки під егідою Міжнародної комісії з захисту р. Дунай.

Цьогоріч День Дунаю вирішили провести спільно з Румунією, оскільки саме в цьому році святкується 25 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Румунією.  Символічно, що  місцем проведення свята було обрано місто Тячів, яке розташоване на українсько-румунському кордоні. Малий Тячів  (Румунія) та Тячів (Україна)  розділяє річка Тиса, але об’єднує спільне  святкування Дня Дунаю -2017.

Спів-організаторами заходу  спільно з проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» виступили  Міністерство екології та природних ресурсів України, Державне агентство водних ресурсів України, Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса, Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги, Тячівська об’єднана громада, компанія Кока-кола Беверіджиз Україна, компанія «Rener».

 

 

 

 

 

 

 

Незважаючи на дощову погоду в суботу, 1 липня, День Дунаю зібрав чимало прихильників свята з обох боків кордону на головній площі міста Тячів.

З урочистим привітанням до учасників свята звернулися в.о. Тячівського міського голови Іван Клебан, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, заступник голови Тячівської райради Василь Кушілка, заступник Міністра екології та природних ресурсів Микола Кузьо, начальник управління Держводагентства України В’ячеслав Розгон, менеджер проектів Представництва ЄС в  Україні Олександр Клітко, консул Румунії в Солотвині Габріел Нікола, заступник префекта повіту Марамуреш (Румунія) Арделян Гавриш, головний інженер Управління Вод Сомеш-Тиса (Румунія) Стеліан Івашку, начальник управління водного господарства (Угорщина) Луідорт Антал, начальник БУВР Тиси Володимир Чіпак, представник компанії «РЕНЕР» Юрій Сас та інші. Гостями свята стали також колеги – водники з Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

 

Захід розпочався звучанням гімнів Європи, Румунії та України. Після привітань посадовців учні Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім.В.Гренджі-Донського презентували поетично-музичну композицію «Тиса – ріка Срібної Землі», яка завершилась флешмобом «Веселка над Тисою». Свято продовжив виступ дунайських послів – дитячого фольклорного ансамблю «Мугурел» з м.Сігету-Мармаціей (Румунія).

В рамках конкурсу «Пластикові скарби» школярі зібрали близько 700 кг або три вантажівки пластикових пляшок. За це кожна школа отримала гроші, грамоти та подарунки від компанії «Кока-Кола», лідером виявилися учні Руськополівськаої ЗОШ І-ІІІ ст., які назбирали 233 кг пластику. Також компанія «Кока-Кола» передала тячівській громаді контейнери для збору пластику.

Цікавим і пізнавальним конкурсом для школярів- учасників свята виявився квест «Мандрівка Тисою та Дунаєм до Чорного моря». Кожна команда мала виконати завдання і отримати за це шматок карти і в результаті скласти карту басейну р.Тиса.

Вперше на Закарпатті в м. Тячів до святкування Дня Дунаю було намальовано мурал (вид живопису на архітектурних спорудах) «Моя Тиса» на закарпатську традиційну тематику – на будівлі колишнього готелю «Тячів». Під час свята діти мали змогу завершити цю картину.

Вже традиційно  Заслужений академічний Закарпатський народний хор долучився до святкування Дня Дунаю в басейні р.Тиса і порадував гостей свята народними піснями і танцями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Яке ж свято без традиційної закарпатської юшки? Всі п’ять міжрайонних управлінь водного господарства на чолі з господарями – Тячівським МУВГ взяли активну участь у підтримці свята і пригощали учасників свята смачними традиційними закарпатськими стравами, а діток порадували смачним морозивом.

На завершення свята було підведено підсумки конкурсу селфі-відео «Моє життя і Тиса». В якому взяли участь  34 роботи юних любителів Тиси. Для нагородження були виготовлені ексклюзивні статуетки «Аква-Оскар», переможці отримали також цінні подарунки від спонсорів. У молодшій категорії переміг Петро Ковач з Тячівського районного еколого-натуралістичного центру, а в старшій категорії – Денис Савченко з Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дякуємо всім за гарне свято!

 

 

 

 

Поділитись: