Інформація про водогосподарську ситуацію та гідрологічний режим на річках Закарпатської області за 2 – 4 лютого 2013 року

Протягом  2-4 лютого на річках Закарпатській області сформувався сніго-дощовий паводок, з підвищенням рівнів води на  1,0-1,5 м по  р.Уж, в нижній течії р. Латориці до 2,7 м, в нижній течії  р.Боржави – до 3,5 м.

На відкачці паводкового стоку працює 17 стаціонарних насосних станцій Латорицької та Берегівської осушних систем. 15 насосних станції підготовлені до роботи і будуть  поступово включені до роботи при  досягненні відповідного режиму рівнів в магістральних каналах осушних систем.

Стаціонарними насосними станціями перекачувалось за добу до 2,1 млн.м.куб. З початку паводкового періоду перекачано 5,5  млн. м3, в тому числі працювали пересувні насосні станції та мотопомпи.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» закриті,  проводиться акумуляція паводкового стоку.  Заакумульовано 12,0  млн.м.куб. паводкових вод. За станом гребель та водовипусків ведеться  постійне спостереження.

Одночасно з цим надається допомога місцевим органам влади по відводу води з підтоплених місцевим стоком територій.

На аварійних роботах по ліквідації наслідків підтоплень та для забезпечення безаварійного пропуску паводку підрозділами БУВР Тиси спільно з підрозділами МНС та  місцевим населенням  проводились протипаводкові заходи. В організації пропуску паводку задіяні 140 працівників експлуатаційних водогосподарських організацій, 6 одиниці мобільного насосно-силового обладнання, 16 одиниць техніки, необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю.

Продовжуються роботи по водовідведенню в с.Зняцево Мукачівського району, в с.Камянське Іршавського району. Завершені роботи по відкачці місцевого стоку з центру села Великі Лучки та Кольчино, дворогосподарств сіл Барбово та Макарьово Мукачівського району (Берегівське та Мукачівське МУВГ).

Завершені роботи аварійною бригадою Виноградівського МУВГ по водовідведенню з території с.Великі Ком’яти Виноградівського району.

На Батарській осушній системі в районі с.Холмовець аварійною бригадою Виноградівського МУВГ проведено тампонування водовипусків каналу Старий Батар мішками з піском та нарощування в понижених місцях гребеню водозахисної дамби.

Загалом по області  внаслідок захаращеності водовідведень та у зв’язку із засміченням дренажних, зливових систем та каналів в місті Ужгород, Іршавському, Мукачівському та Ужгородському районах станом на 15 годину 04.02.2013 року було підтоплено 195 дворогосподарств та 12 га сільськогосподарських угідь.

На позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС облдержадміністрації начальником БУВР Тиси В.Чіпаком звернуто увагу райдержадміністрацій на необхідність передбачення згідно законодавства в місцевих бюджетах коштів на очистку каналів, потічків, кюветів, дренажних систем. Також він зазначив, що в БУВР Тиси функціонує проектна група, яка здатна оперативно виготовляти проектно-кошторисну документацію, та наявні відповідні будівельні потужності для виконання цих робіт.

Відділ ТЕБ та ППЗ БУВР Тиси

 

Поділитись: