Об’єднаймо зусилля заради збереження Тиси !

Річка Тиса є найдовшою притокою Дунаю, її басейн є найбільшим суб-басейном басейну Дунаю і служить домівкою для 14 мільйонів людей, які проживають у п’яти країнах: Україні, Румунії, Словаччині, Угорщині та Сербії.

Басейнова рада Тиси – консультативно-дорадчий орган, який дасть змогу напрацювати та реалізувати шляхи розв’язання екологічних проблем річкового басейну Тиси в межах України.

25 жовтня 2018 року відбудуться збори заінтересованих сторін для утворення басейнової ради Тиси.

До складу басейнової ради Тиси подали заявки водокористувачі, науковці, громадські організації, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, органи влади та інші зацікавлені особи. Всього надійшло 15 заявок.

Місце та час проведення заходу: 1100 25 жовтня 2018р. Готель «Ужгород», пл. Б. Хмельницького, 2, м.Ужгород.

Контактна особа: Осійський Едуард Йосипович (тел. 612781, 0509347202)

 

На установчих зборах 25 жовтня буде сформовано склад басейнової ради Тиси, обрано голову басейнової ради та його заступника, створено секретаріат басейнової ради, та розглянуто проект Положення про басейнову раду.

Установчі збори з формування складу басейнової ради Тиси відбудуться відповідно до Закону України від 04.10.2016 № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом», наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.01.2017 № 23 «Про затвердження Типового положення про басейнові ради» (зареєстровано у Мін’юсті 17 лютого 2017 р. за № 231/30099).

 

Довідково:

Річка Тиса є найбільшою притокою Дунаю за площею та довжиною і другою за водністю. Довжина р. Тиса становить 966 км, з них у межах України – 262,4 км.

Специфікою української частини басейну р. Тиса є те, що вона розташована виключно в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці – Закарпатської області. Цей факт має позитивне значення з точки зору управління річковим басейном.

Площа Закарпатської області й, відповідно, площа водозбору р.Тиса в межах України становить близько 12,8 тис. км2. У басейні р.Тиса протікає 9426 річок, їх сумарна довжина – 19723 км, густота – 1,7 км/км2. З них усього чотири ріки мають довжину понад 100 км: Тиса, Латориця, Уж, Боржава. Усі річки на території Закарпаття впадають або безпосередньо у р.Тиса, або в її притоки.

За витік р. Тиса прийнято вважати витік її найдовшої притоки – р. Чорна Тиса. Річка Тиса бере початок у південно-східній частині Карпат, утворюючись злиттям двох річок – Чорна та Біла Тиса.

Краєвиди, які вимальовуються вниз за течією річки Тиса, не лише милують око, а й перехоплюють подих і навряд чи залишать когось байдужим до побаченого.

Місце злиття Чорної та Білої Тиси

р. Тиса поблизу с.Крива Хустського району

Поділитись: