Українські та румунські експерти обговорювали питання оцінки якості поверхневих вод річкового басейну Тиси

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (Галац, 1997), «Регламенту оцінки якості прикордонних вод» і «Регламенту про заходи, які вживаються при небезпечних і надзвичайних забрудненнях прикордонних річок, що неможливо уникнути» протягом 26-28 вересня 2017 року в м. Сігет Мармацієй (Румунія) відбулася  чергова робоча зустріч українських та румунських експертів Робочої групи по проблемах р. Тиса з питань оцінки якості води.

У зустрічі взяли участь представники Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, Закарпатського обласного центру з гідрометеорології, а також Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Е.Осійський.

Під час зустрічі українські та румунські експерти провели детальний  аналіз стану якості води р. Тиса за минулий рік в пунктах моніторингу: Ділове (Україна) / Валя Вішеулуй (Румунія) та Тячів (Україна) / Течеу Мік (Румунія). За результатами  проведених аналізів, оцінка якості поверхневих вод р. Тиса у визначених контрольних пунктах моніторингу була незмінною та характерною для відповідного періоду водності водотоку.

Також, на зустрічі проведено порівняння результатів аналізів спільно відібраних проб води з р. Тиса у пункті моніторингу: Солотвино (Україна) / Сігету Мармацієй (Румунія). За результатами досліджень встановлено, що значення інгредієнтів якості поверхневих вод р. Тиса в зазначеному пункті моніторингу, є співставними та знаходяться в межах  допустимих похибок методик виконання вимірювань.

Експерти «Робочої групи по проблемах р. Тиса з питань оцінки якості води» констатували, що в минулому 2016 році та за період січень-вересень 2017 року жодного транскордонного забруднення на українсько-румунській ділянці р. Тиса не було зафіксовано. Крім того, на  робочій зустрічі  було підготовлено Програми проведення спільних вимірів витрат води та відборів проб води на 2017 рік для р. Тиса та р. Тарна Маре (Батарч).ф

 

Залиште свій коментар