Українськими та румунськими спеціалістами проведено спільний відбір проб води з р. Тиса в смт. Солотвино

09 серпня 2017 року на підставі «Регламенту українсько-румунського співробітництва з оцінки якості прикордонних вод та заходи, що вживаються при надзвичайних забрудненнях, яких не можливо уникнути на прикордонних водотоках», в рамках впровадження Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах, підписаної 30 вересня 1997 року в м. Галац, Румунія, українськими та румунськими експертами було здійснено спільний відбір проб поверхневих вод з річки Тиса в смт. Солотвино, Тячівського району.

Від української сторони на зустрічі були присутні: начальник лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Іван Монич та виконуюча обов’язки начальника відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Олена Куцин. Від румунської сторони на зустрічі були присутні хімік лабораторії SGA Марамуреш Віолетта Мунтан та хімік лабораторії SGA Марамуреш Васіле Бретан.

Під час зустрічі румунськими та українськими спеціалістами було виконано спільний відбір проб води з річки Тиса у створі історичного мосту Солотвино-Сігет відповідно до Програми проведення спільних вимірів витрат води та відбору проб води з р. Тиса на 2017 рік.

Співставлення результатів досліджень буде проведено у вересні цього року на зустрічі українських та румунських експертів Робочої групи по проблемах р. Тиса з питань оцінки якості води по показниках: азот аміаку, азот нітритів, азот нітратів, фосфор ортофосфатів, хімічне споживання кисню, перманганатна окислюваність, розчинені речовини/сухий залишок, нерозчинені речовини/завислі речовини, залізо.

Лабораторія БУВР Тиси

Залиште свій коментар