Готуємося до святкування міжнародного Дня Дунаю-2017! (оновлено)

День Дунаю є спільним пан-європейським заходом, який відзначається щорічно в кінці червня в 14 країнах басейну річки під егідою Міжнародної комісії з захисту р. Дунай www.icpdr.org День Дунаю в Україні традиційно святкують в басейні річки Тиси, найбільшої притоки Дунаю www.danubeday.org В Закарпатті  вже 11 років поспіль святкуватимуть День Дунаю.

Цьогоріч День Дунаю заплановано провести спільно з Румунією, оскільки саме в цьому році святкується 25 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Румунією.  Символічно, що  місцем проведення свята було обрано місто Тячів, яке розташоване на українсько-румунському кордоні. Малий Тячів  (Румунія) та Тячів (Україна)  розділяє річка Тиса, але об’єднує спільне  святкування Дня Дунаю -2017.

Вся інформація про свято розміщена на сайті http://carpaty.net та на фейсбук сторінці День Дунаю в басейні Тиси https://www.facebook.com/Danube.Day.Tisza.Ukraine/

 

Дата: 1 липня 2017, 11:00 (субота)                                       Місце проведення: м. Тячів (центральна площа)

 

Програма свята включатиме в себе такі заходи:

1)      Квест (тематична гра): «Мандрівка Тисою та Дунаєм до Чорного моря»

Ідея полягає у розробці різних за типом та складністю тематичних завдань (квестів) для школярів щодо складання частин карти мандрівки від Тиси через Дунай до Чорного моря. Ці завдання (квести) будуть розташовані в різних локаціях (робочих групах) у центрі міста. Типи завдань включають в себе: макетування захисту населення від повеней та паводків, гідрохімічні дослідження води, «акваерудит» (знання історії Закарпаття та водних ресурсів), завдання, зі знання культури та екологічних проблем країн басейну Дунаю. Задання – зібрати командою першим всю карту від Тиси через Дунай і до Чорного моря. Очікується, що цей квест буде справді розважальним і пізнавальним для учасників. Захід заплановано спільно з НГО «Фортеця», відомому своїми квестами  під час  різного роду свят, організованих у закарпатських замкам. Наразі таких екологічних квестів не існує, тому це буде нова цікавинка як для Закарпаття, так і для України в цілому.  Фахову підтримку гарантує БУВР Тиси, науковці з Києва (КНУ ім. Шевченка) та Ужгорода (УжНУ).

2) Виступ Тисяйських послів від молоді – Румунія

В рамках Дня Дунаю минулого року була започаткована нова традиція – Дунайські посли від молоді. Посли представляють свою країну та її роль у басейні річки Тиса в інтерактивній формі (малюнок, театралізований виступ, пісня). Сподіваємся, цьогоріч команда від румунів зробить гарну презентацію своєї країни.

3) Розпис «муралу» (художньої картина на стіні одного з  будинків) в  м. Тячів

Пропонується до свята розмалювати мурал в м. Тячів. Наразі розглядається  одна з будівель в центрі Тячева. Пропонується зробити 3-D картину на акватематику з  використанням місцевих традицій та звичаїв (Тиса, бокораші на Тисі і т.д.). Протягом свята учасники матимуть змогу долучитися до створення унікального муралу, самостійно розмалювавши нижню частину картини.

4) Кінопоказ найкращих молодіжних селфі відео «Моє життя і Тиса»

Кожного року є один спільний конкурс «Дунайський митець», який оголошується для всіх Дунайських країн. Багато років підряд, це було виготовлення скульптур з природних матеріалів. Цьогоріч завдання змінилося – треба зняти відео (до 1 хв.) про себе і річку (Тису) у творчій формі (театралізована, побажання річці, танок, улюблене місце на річці тощо). Найбільш креативні роботи отримають цінні призи і будуть продемонстровані на рівні всіх Дунайських країн. На самому святі пропонується зробити перегляд заздалегідь поданих матеріалів, номінованих на водний «Аква-Оскар». На святі традиційно буде червоний хідник, яким пройдуться номінанти та відбудеться церемонія вручення аква-статуеток. Умови конкурсу додаються.

5) Конкурс на найбільшу вагу зібраних пластикових пляшок «Пластикові скарби»

З метою зменшення кількості пластику, який потрапляє на сміттєзвалище та безпосередньо у  річку Тису, пропонується організувати змагання між навчальними закладами Тячівської об’єднаної громади В конкурсі перемагає та школа, яка збере найбільшу кількість (в кг) пластику. Весь зібраний  пластиковий скарб  забере місцева спеціалізована компанія і відшкодує школі відповідно до ринкової вартості вторинної сировини. Крім того, всі школи-учасники отримають заохочувальні призи від компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна, а школа – переможець – цінний приз. Таком громада Тячева від компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна отримає 5 1100 л великих контейнерів для роздільного збору втор сировини. Умови конкурсу додаються.

 

Цільова аудиторія: Школярі Тячівської об’єднаної громади

 

Співорганізатори:

  • Міжнародна комісія з захисту р. Дунай (ICPDR)

  • Міністерство екології та природних ресурсів України

  • Державне агенство водних ресурсів України

  • Компанія Кока-кола Беверіджиз Україна

  • Тячівська об’єднана громада

  • Закарпатська філія ПАТ НСТУ Тиса-1


 

  • Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса, Україна, Ужгород

  • Проект ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», Київ

  • Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги

  • Група енергетичних компаній «Rener”

Запрошена сторона (Румунія): Міністерство води і лісу Румунії

Поділитись: