Архів новин по рубриці ‘Огляд преси’

Коментування вимкнено 29 переглядів

В усьому винне сміття: на Рахівщині рятувальники ліквідовують наслідки зливи (ФОТО)

БУВР Тиси неодноразово звертало увагу на проблему засмічення придорожних кюветів, водовідвідних каналів. Як наслідок, бачимо прикру ситуацію в смт. Ясіня Рахівського району. Нагадуємо, що за їх стан та готовність до пропуску зливових вод, відповідальність несуть органи місцевого самоврядування і власники прибудинкової території. Як повідомляє У ДСНС України у Закарпатській області, загиблих та постраждалих немає. Захаращеність… Читати повністю »

Коментування вимкнено 97 переглядів

«Водний Оскар» – отримав водник Закарпаття

Не могли не згадати про ще одного призера, але вже не конкурсу, а можна сказати цілого водного сектору. Це Едуард Осійський – заступник начальника Басейнового управління річки Тиса, який отримав найвищу нагороду для водників – «Водний Оскар». Це нагорода про яку мріють, якою захоплюються. Вона має грацію, вона має стиль, вона виконана в сучасному тренді,… Читати повністю »

Коментування вимкнено 91 перегляд

ЗАКАРПАТТЯ МОЖЕ ЗАХЛИНУТИСЯ В СМІТТІ (ФОТО)

Сміттєву біду в туристичному краї допомагають зменшити ентузіасти, місцеві «диваки» та роми. Рожевий босоніжок, шматок грабель, рештки іграшкової машинки, жерстянка з-під кави, іграшкова каструлька з поламаним денцем та кришка від пластикової діжки (в подібних квасять капусту). На додачу до безлічі різнокаліберних пляшок це те, що протягом трьох хвилин виловив у мальовничому місці Карпат фотограф Сергій Гудак…. Читати повністю »

Коментування вимкнено 89 переглядів

Унікальний та історичний експеримент на Дунаї

«29 червня, у Міжнародний День Дунаю, ми з вами стали свідками унікальної історичної події, якої до цього часу в Україні ще не було. А саме, українські та європейські експерти разом відібрали проби води з Дунаю, результати яких визначать екологічне ДНК, всього живого, що було у дунайській воді протягом останніх трьох днів», – звернулась Голова Держводагентства… Читати повністю »

Коментування вимкнено 51 перегляд

Україна та Словаччина: «водні» питання відображено у 17 протоколі

26 червня 2019 року Уповноважені Урядів України та Словацької Республіки з водних питань, Ірина Овчаренко та Владімір Новак, напрацювали ряд домовленостей, логічним закріпленням яких стало підписання протоколу про співпрацю у водному секторі. Основна теза протоколу – продовження співпраці: у сфері гідрометеорології охорони якості прикордонних вод організації протипаводкового захисту в басейнах річок Уж та Латориця тощо впровадження… Читати повністю »

Коментування вимкнено 59 переглядів

Як визначається вміст мікропластику у воді та інші новітні методи моніторингу: Україна долучається до Спільних Дунайських досліджень

29 червня 2019 року День Дунаю – і це ключова подія, яка є частиною Спільних Дунайських досліджень – найбільшого спільного міжнародного моніторингу Дунаю від верхів’я до гирла. Дунай – друга за величиною річка Європи. Має площу річкового басейну в межах України – 30,626  тис. км², до якого належать суббасейни – Тиси, Пруту, Сірету і нижнього Дунаю. Спільні Дунайські дослідження – це… Читати повністю »

Коментування вимкнено 83 перегляди

Закарпатців закликають сортувати сміття і не викидати його в річки

У побуті щодня ми користуємося пластиком, поліетиленом, їздимо автомобілями. Але важко не помітити гори сміття довкола. Пластик розкладається 450 років, тому людей просять хоча б сортувати сміття, щоб його можна було переробити. Для прикладу в Ужгороді облаштовано понад 150 контейнерів на 42 майданчиках для роздільного сортування сміття. Детальніше в сюжеті М-студіо – 7 днів “Зберегти довкілля”…. Читати повністю »

Коментування вимкнено 150 переглядів

Відеоролик щодо проблем в басейні річки Тиса та шляхів їх вирішення

Відеоролик виготовлений в рамках проекту Дунайської Транснаціональної Програми ЄС «Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередженням ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну р. Тиси» (JOINTISZA).   

Коментування вимкнено 84 перегляди

Ірина Овчаренко про дії водників під час запобігання та ліквідації паводків

8 червня Голова Держводагентства Ірина Овчаренко взяла участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де урядовці обговорили хід ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникли на території України внаслідок ускладнення погодних умов. Захід відбувся під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Під час засідання Ірина Овчаренко коротко інформувала присутніх про паводкову… Читати повністю »