Архів новин по рубриці ‘Загальне’

Коментування вимкнено 81 перегляд

Відзначення Дня Прапору та Дня Незалежності України

Одним із найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. 23 серпня 2004 року Президент України підписав Указ «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з… Читати повністю »

Коментування вимкнено 54 перегляди

На Закарпатті з’явилися нові Рамсарські угіддя

На Закарпатті отримали офіційне визнання 5 нових Рамсарських угідь: «Атак-Боржавське», «Чорне Багно», «Долина нарцисів», «Печера Дружба» та  Урочище «Озірний-Бребенескул».  Водно-болотні угіддя Закарпатської області відіграють значну роль у відновленні запасів ґрунтових та підземних вод, збереженні водно-болотних видів рослинного і тваринного світу, у формуванні екосистем, є фактором впливу для підтримки біологічного різноманіття в цілому, джерелом забезпечення кормової бази… Читати повністю »

Коментування вимкнено 91 перегляд

Відновлення морфології та гідрологічного режиму річки Ботар

Як ми інформували, БУВР Тиси разом з Всесвітнім фондом дикої природи, за участі Виноградівського міжрайонного управління водного господарства та сільських рад сіл Нефетленфолу і Пийтерфолво взяли участь у підготовці технічного завдання для пілотного проекту в рамках впровадження Регіонального проекту Глобального Екологічного Фонду  «Гідроморфологія та відновлення  річок басейну Дунаю» (проект DYNA). Метою проекту ГЕФ є зміцнення… Читати повністю »

Коментування вимкнено 102 перегляди

13 серпня за підтримки ЄС стартував інфраструктурний проект SAFETISZA

13 серпня 2019 року БУВР Тиси та Міністерство закордонних справ і торгівлі Угорщини, як керівний Орган управління Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, підписали перший грантовий договір для впровадження великого інфраструктурного проекту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі  річок Тиса і Тур (SAFETISZA)». Проект впроваджуватиметься за партнерства… Читати повністю »

Коментування вимкнено 179 переглядів

Озеро Бребенескул — «Синє око Карпат»

Високо в Карпатах можна побачити справжній шедевр природи. На схилі гори Гутин-Томнатик на висоті 1801 метр над рівнем моря розташувалося озеро Бребенескул. Найбільш високогірне озеро України. Протягом року слабо мінералізована вода Бребенескула залишається кришталево чистою і прохолодною (хоч вважається найтеплішою зі всіх озер Чорногірського хребта). Цікаво, що з Бребенескула витікає річка з такою самою назвою. Довкола… Читати повністю »

Коментування вимкнено 37 переглядів

Інформація про водогосподарську ситуацію в басейні р.Тиса на 07 серпня 2019 року

За період з 31 липня по 07 серпня утримувалася тепла погода. Спостерігалися короткочасні дощі 1-10 мм, грози, місцями значні дощі, локальні сильні зливи (01.08 Рахівський районі – 27 – 82мм. На річках відмічались незначні коливання рівнів води, в місцях випадіння дощів спостерігались невеликі підвищення рівнів води. Гідрохімічний стан водних об’єктів задовільний. За більшістю показників загально-санітарного… Читати повністю »

Коментування вимкнено 79 переглядів

Керівництво області переймається станом водного господарства Закарпаття

У вівторок, 6 серпня, відбулася робоча зустріч голови Закарпатської обласної державної адміністрації І.Бондаренко, радника голови облдержадміністрації С.Гайдая з начальником Басейнового управління водних ресурсів р.Тиса О.Кисілем. Під час зустрічі обговорювалися проблемні питання водогосподарської галузі та виконання невідкладних заходів  щодо подолання наслідків повеней на Закарпатті. За результатами зустрічі визначено першочергові кроки щодо організації проведення у повному обсязі… Читати повністю »

Коментування вимкнено 68 переглядів

Готуємося до Державної програми комплексного протипаводкового захисту

Відповідно до листа обласної державної адміністрації, з метою належної підготовки Державної програми комплексного протипаводкового захисту Закарпатської області, фахівцями Тячівського МУВГ спільно з спеціалістами Рахівської РДА проведено обстеження гідротехнічних споруд, що потребують відновлення, в населених пунктах Рахівського району. Обстеження об’єктів в Тячівському районі, що пропонуються до включення в проект Державної програми комплексного протипаводкового захисту Закарпатської області,  фахівцями Тячівського… Читати повністю »

Коментування вимкнено 63 перегляди

Озеро Несамовите – «Невелике морське око»

Несамовите «невелике морське око» – одне з найвищих озер Українських Карпат. Розташувалася загадкова впадина на висоті 1750 м на схилі гори Туркул (Чорногірський хребет). Має завдовжки 88, завширшки 45, глибину 1,5 м і формою дещо нагадує Антарктиду. Живиться атмосферними опадами, взимку замерзає. Несамовите – найзагадковіше озеро Карпат. За кількома легендами, якщо кинути камінь в озеро, то… Читати повністю »

Коментування вимкнено 90 переглядів

Розробка Регіональної стратегії розвитку Закарпаття на 2021-2027 роки

У четвер, 1 серпня, у великому залі обласної ради відбулося засідання Робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 років та плану заходів з її реалізації, в якому взяли участь представники водогосподарських організацій:  головний фахівець з використання водних ресурсів відділу водних об’єктів БУВР Тиси Юрій Смерека і головний інженер Ужгородського… Читати повністю »